Kto sledoval Kočnerových sledovačov? Muži mali v pätách niekoho ďalšieho

Zľava Matthew Highmore, Erik Gustafsson, Connor Murphy a Alexander Nylander z Chicaga oslavujú gól proti Winnipegu.
Zdroj: TASR

Záznamy záhadných sledovačov sa vraj nápadne podobajú práve tým od Miroslava Kriak.

Kto sledoval Kočnerovo sledovacie komando? V pätách mali muži, ktorí špehovali novinárov a politikov, niekoho ďalšieho. Nový šéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský vylúčil, že by to robili tajní, ale podľa neho to boli iní profesionáli.

Niekto zachytil Kočnerových sledovačov. Na snímkach je bývalý siskár Miroslav Kriak a expolicajt Štefan Mlynarčík. Správu o činnosti Kočnerovho komanda poslal anonym vlani v marci na úrad inšpekčnej služby.

Na ôsmich stranách sú snímky sliedičov, popisy, kedy vznikli. Okrem toho je tam akási analýza o stretnutiach Miroslava Kriaka s exkolegami či s policajným funkcionárom. Z dátumov vyplýva, že materiály spravilo kontra komando od mája do augusta 2017.

Mesiac tento materiál preverovali na inšpekcii. Potom ho poslali na NAKA. Teraz sú tieto záznamy súčasťou spisu v prípade sledovania novinárov aj Jána Kuciaka.

„Robili to profesionáli, ale nebola to SIS. Boli to ľudia, ktorí to robiť vedeli a robili to tak dobre, že tí, ktorí mali byť údajne tí špičkoví profíci, si to nevšimli," tvrdí Pčolinský.

Z výpovede Juraja Škripa, tretieho člena Kočnerovho sledovacieho komanda, vyplýva, že si predsa len raz všimol niekoho, kto ich fotí. Vraj na to Škrip upozornil aj šéfa komanda Miroslava Kriaka. Ten mu mal povedať, že asi ich len kontrolujú, či si robia svoju prácu. „Pochybujem, že to bola zahraničná tajná služba, lebo to by sme si hádam všimli, že nám tu operujú," myslí si šéf tajných.

Zdroj: TASR

Záznamy záhadných sledovačov sa vraj nápadne podobajú práve tým od Kriaka. Podľa vlastných slov v minulosti prednášal polícii, tajnej službe aj colníkom. Vycvičil aj svojich komplicov v Kočnerovom komande. No a keďže novinárov sledoval, keď ešte pracoval na Kriminálnom úrade finančnej správy, pýtali sme sa, či ho náhodou nemali v hľadáčiku jeho kolegovia.

„Na čo sa pýtate, nemá s finančnou správou absolútne nič spoločné a vôbec nesúvisí s činnosťou finančnej správy. Absolútne to vylučujeme," vyhlásila hovorkyňa správy Ivana Skokanová.

Priestor na vyjadrenie sme dali aj samotnému Kriakovi. Pýtali sme sa ho, či si niečo všimol. Odpísal len stručne - „Prajem Vám pekný deň."

Kto teda sledoval Kočnerových sledovačov, prečo to robil a nikomu neoznámil, že sa tu pohybujú ľudia, ktorí sú v pätách novinárov a politikov. Vyšetrovateľ, ktorý má tieto materiály tajomného komanda v spise, sa vraj sa zaoberá všetkými relevantnými skutočnosťami, ktoré počas vyšetrovania vyšli najavo.

Téme sa venuje reportérka Zuzana Ferenčáková.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Miroslav kriak

Dôležité udalosti