Zurian: To, že som s Tóthom komunikoval, neznamená, že sa stáva beztrestný

Králiky postihnuté morom.
Zdroj: TASR

Uviedol, že prvotná komunikácia nebola jednoduchá.

Spolupráca svedka v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka Petra Tótha s políciou prostredníctvom riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana neznamená jeho beztrestnosť. Myslí si to Zurian, ktorý o tom hovoril vo videu na sociálnej sieti slovenskej polície.

„To, že som s ním komunikoval alebo komunikujem, neznamená, že sa stáva beztrestný. To určite nie," uviedol riaditeľ NAKA na margo niekdajšieho siskára.

Zurian rozprával o Tóthovi vo videoseriáli o operatívnej činnosti vzhľadom na to, že to bol práve on, koho Tóth prvotne kontaktoval. Urobil tak potom, čo zadržali vykonávateľov vraždy Kuciaka v septembri 2018.

TIP: O ochranku a šoféra prišiel aj šéf NAKA a ďalší policajní funkcionári

To korešponduje s Tóthovou výpoveďou, keď pred senátom Špecializovaného trestného súdu uviedol, že si po zatknutí Aleny Zsuzsovej uvedomil, kto bola osoba, s ktorou komunikoval, kým bol Marian Kočnera vo väzbe za falšovanie zmeniek. Vzhľadom na tú vedomosť aj neskôr na súde konštatoval, že nemá najmenšie pochybnosti o tom, že obaja zosnovali vraždu novinára.

Zurian uviedol, že prvotná komunikácia nebola s Tóthom jednoduchá, avšak neskôr začal rozprávať otvorene, čo Zurian spísal a posunul vyšetrovateľom. „Vyšetrovateľ na základe toho začal konať, či už to bolo sledovanie novinárov alebo motáky," doplnil Zurian.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti