Snem KDH pre pandémiu presunuli, predsedom chce byť M. Majerský

Doterajší šéf Alojz Hlina otázky o svojej možnej kandidatúre nekomentuje.

Snem mimoparlamentného KDH sa pre pandémiu nového koronavírusu presúva, konať sa mal 13. júna. Povedal hovorca hnutia Stano Župa. Na sneme sa bude voliť nový predseda, kandidatúru zatiaľ avizuje podpredseda hnutia a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Doterajší šéf Alojz Hlina otázky o svojej možnej kandidatúre nekomentuje.

Majerský povedal, že snem by sa mohol konať na konci leta alebo na jeseň.

Členovia KDH sa musia zísť na 79 okresných snemoch, na ktorých sa budú voliť delegáti na celoslovenský snem. Župan uviedol, že snem by chceli zvolať s osobnou účasťou delegátov.

Majerský sa rozhodol kandidovať za predsedu KDH v reakcii na neúspešný výsledok v parlamentných voľbách. Tvrdí, že ho k tomu vyzvalo viacero ľudí v hnutí. "Náš základný program a stanovy stoja na troch pilieroch - kresťanský, národný a sociálny, týchto troch oblastí sa treba držať," odpovedal na otázku TASR, ako by chcel viesť KDH. Majerský svoju kandidatúru začiatkom mája potvrdil pre časopis .týždeň.

Hlina, ktorý sa vzdal funkcie predsedu KDH po voľbách, nechcel komentovať otázku TASR, či zabojuje o tento post opäť. Majerský tvrdí, že o kandidatúre Hlinu nevie a nemá zatiaľ informácie o žiadnom prípadnom protikandidátovi. "Na post predsedu KDH môže kandidovať každý člen a svoju kandidatúru môže ohlásiť aj priamo na sneme," dodal hovorca kresťanských demokratov.

BRATISLAVA{TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kdh

Dôležité udalosti