Záhada rozštvrtenej mamičky v Dunaji. Zisťovali sme, čo je nové vo vyšetrovaní

Torzo ženského tela objavil náhodný okoloidúci už pred takmer siedmimi rokmi v Karloveskom ramene.

Záhada, ktorú sedem rokov nevie nikto vysvetliť.

Desivý nález rozštvrtenej mladej mamičky v Dunaji šokoval aj tých najskúsenejších vyšetrovateľov.

S prípadom si od začiatku nevedeli dať rady. Zisťovali sme, čo sa vo vyšetrovaní brutálnej vraždy po rokoch zmenilo.

Torzo ženského tela objavil náhodný okoloidúci už pred takmer siedmimi rokmi v Karloveskom ramene. Bolo zabalené v igelite.

Chýbali končatiny aj hlava. O pár dní neskôr vydal Dunaj ďalšie hrozivé svedectvo. Rybár vylovil časť nohy. Zavraždenú niekto rozštvrtil. Pred porciovaním si miesta označil tmavou fixkou. Modročierne línie údajne viedli ponad rezy, ktoré spravil ktosi odborne buď pílkou alebo nožom. Na pozostatkoch bolo viac ako 10 bodných rán.

Beštiálny zločin rezonoval ešte niekoľko týždňov, no potom bolo zrazu o prípade ticho. Vyšetrovanie prerušili niekoľkokrát. Po štyroch rokoch prišla zásadná informácia. Zistili identitu zavraždenej ženy.

Volala sa Vladina Maršnerová. Mala 29 rokov, bola matkou dvoch detí a bez stopy zmizla niekoľko dní predtým, ako našli jej pozostatky. Jej kamarátka nám tvrdila, že išla do záložne a s niekým sa mala stretnúť.

Keď zistili jej identitu, svitla nádej, že rýchlejšie zúžia okruh podozrivých a nájdu vraha. No nič podobné sa nestalo. Prípad opäť zapadol prachom.

Až kým sa v lete 2018 neobjavila informácia o podobnej brutálnej vražde v Rakúsku. Policajti našli ďalšie rozporciované telo ženy v Neziderskom jazere. Overovali, či to nemohol urobiť rovnaký páchateľ. Táto správa sa ale nepotvrdila.

Smutným mementom tejto brutálnej a neobjasnenej vraždy je aj hrob mladej mamičky. Hoci roky poznáme jej identitu, chýba tu kríž s jej menom.

Miesto jej posledného odpočinku je zanedbané. Rodina zrejme stále neverí, že je to ona.

Meno vraha Vladiny Maršnerovej dodnes nepoznáme. No možno sa pohybuje stále medzi nami. Po rokoch skladať mozaiku takéhoto zločinu je ťažké, no neznamená to, že skončí definitívne v šuflíku. Vrah si vydýchnuť nemôže.

„Každá minca má dve strany. Čas pracuje aj pre políciu, môže sa objaviť nejaký svedok, môže sa objaviť nejaký oznamovateľ," myslí si bývalý vyšetrovateľ Matej Snopko.

 Pozrite si repottáž Zuzany Ferenčákovej

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rozštvrtená

Dôležité udalosti