Správy z Kočnerovej Threemy usvedčujú sudkyňu Urbancovú z korupcie a klamstva

Protesty v Čile
Protesty v Čile Zdroj: TASR

Konkrétne ide o podozrenie, že desať hlasov v súdnej rade mohla staronová podpredsedníčka v máji 2018 získať aj vďaka pomoci Kočnera a jeho „pobočníka".

Jarmila Urbancová sa vzdala funkcie podpredsedníčky Najvyšsieho súdu. Odišla na vlastnú žiadosť po obvinení z korupcie a spájaním s Marianom Kočnerom.

Podozrenia z korupcie vyplývajú z prepisov komunikácie Mariana Kočnera v aplikácii Threema. Konkrétne ide o podozrenie, že desať hlasov v súdnej rade mohla staronová podpredsedníčka v máji 2018 získať aj vďaka pomoci Kočnera a jeho „pobočníka", sudcu Vladimíra Sklenku. Informoval o tom Denník N.

Urbancovej sa podarilo obhájiť post podpredsedkyňe Najvyššieho súdu ako prvému človeku v histórii slovenského súdnictva.

Na podozrenia z korupcie reagovala tak, že ide o „absolútny nonsens". Správy z kočnerovej threemy však majú dokazovať opak.

Päť dní pred voľbou v súdnej rade, 23. mája 2018, pípla sudcovi Okresného súdu Bratislava I Vladimírovi Sklenkovi takáto správa od Urbancovej: „Vladko vraj Huszár, Jablonka a Kolek sú 50:50. Poprosím ťa o pomoc."

Sklenka, ktorý sa správal ako Kočnerov poskok, mu túto správu okamžite poslal. S dodatkom: „Pre prútika na pondelok. Sa nevedia rozhodnúť. Huszár je nom. SNS, tak poprosím pána predsedu Danka o pomoc, Jablonka je tvoj kamoš ????, Kolek je z východu z KE.!!!!"

 
BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Threema

Dôležité udalosti