Domáce

Začala sa Ficova personálna rošáda

Podpredsedovia strany Smer-SD Marek Maďarič, Dušan Čaplovič, Robert Kaliňák, kandidát na prezidenta SR Robert Fico a podpredsedo
Podpredsedovia strany Smer-SD Marek Maďarič, Dušan Čaplovič, Robert Kaliňák, kandidát na prezidenta SR Robert Fico a podpredsedovia strany Smer-SD Pavol Paška a Peter Kažimír na TB k ukončeniu volebnej kampane Roberta Fica pred 2. kolom prezid Zdroj: SITA

Aj na postoch štátnych tajomníkov.

Novým štátnym tajomníkom na ministerstve hospodárstva má byť Rastislav Chovanec. V súčasnosti pôsobí ako poradca predsedu vlády pre investície. Chovanec je predsedom dozornej rady v spoločnosti SPP distribúcia.

Na poste štátneho tajomníka má nahradiť Pavla Pavlisa, ktorý by sa mal stať v najbližších dňoch ministrom hospodárstva. V tejto funkcii má nahradiť Tomáša Malatinského. Nomináciu Chovanca potvrdil agentúre SITA zdroj zo Smeru-SD.

Premiér Robert Fico avizoval na sobotňajšom sneme zmeny vo vláde a na postoch štátnych tajomníkov. Vymeniť by sa mali podľa informácií agentúry SITA šiesti. Zmeniť by sa mali v rezorte hospodárstva, pôdohospodárstva, financií a školstva.

Agentúra SITA už v pondelok napísala, že Petra Pellegriniho má na poste štátneho tajomníka ministerstva financií nahradiť Daniel Duchoň. Pellegrini sa má v najbližších dňoch stať ministrom školstva, kde má vo funkcii nahradiť Dušana Čaploviča.

Duchoň je predsedom parlamentného výboru pre financie a rozpočet a je členom výboru na kontrolu vojenských tajných služieb. V prvej Ficovej vláde pôsobil dva roky ako štátny tajomník ministerstva obrany, predtým šéfoval vojenskej nemocnici.

 

BRATISLAVA/SITA
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti