Majitelia posilňovní stratili trpezlivosť. Plánujú blokádu Bratislavy

Fitness centrum
Zdroj: TV Markíza

Fitnescentrá musia ostať naďalej zatvorené.

Po tom, ako sa posilňovne nestali súčasťou štvrtej fázy uvoľňovania protiepidemických opatrení, Únia fitnescentier chystá blokádu vjazdu do Bratislavy. Je to reakcia na ich zhoršujúcu sa ekonomickú situáciu. Niektorí už totiž boli nútení poslať svoje prevádzky do krachu.

Fitnescentrá a posilňovne sú podľa kompetentných vraj veľmi rizikové pre vznik nákazy. Majitelia posilňovní boli presvedčení, že štvrtá fáza uvoľňovania pravidiel sa bude týkať aj ich. Sklamanie z toho, že to tak nie je, sa pomaly mení na hnev.

"Úplne nelogické boli vyjadrenia ministra zdravotnícva, že vo fitkách koluje nevetrateľný vzduch," hovorí majiteľ fitnescentra a viacnásobný majster sveta v kulturistike Andrej Mozoláni.

Prečítajte si tiež:

"Vzduch, ktorý sa dýcha v kinách, v obchodoch, v potravinách, je presne ten istý, ktorý by sa dýchal aj vo fitku," vysvetľuje Mozoláni.

Zamknuté posilňovne pre majiteľov znamenajú ekonomickú pohromu.

"Deväťdesiat percent prevádzok je zadlžených, mnoho z nich padá, ide do krachu, ovplyvňuje to rodiny, manželstvá, všetko ostatné," hovorí Pavel Kiseľ z Únie fitnescentier Slovenska.

Už strácajú trpezlivosť a aby na seba upozornili, chcú zablokovať cestné vjazdy do Bratislavy.

"Máme k dispozícií 380 áut, ktoré na seba budú nabaľovať ďalších ľudí," hovorí Kiseľ. Pridajú sa k nim aj majitelia posilňovní v Hlohovci.

Blokádu vjazdu do hlavného mesta chcú spustiť nasledujúci pondelok o pol siedmej ráno. Dovtedy sa ešte budú snažiť intervenovať u kompetentných.

Téme sa venoval Marián Lechan.


Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

ŽILINA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fitnescentrum

Dôležité udalosti