Ďalšia bitka na poli: Na farmára vyštartovali jeho vlastným autom

Farmári zatiaľ zmenu na ministerstve nevidia.

Bitky na poliach pokračujú. Farmára pri Bardejove fyzicky napadli, olúpili a dokonca ho vraj chceli zraziť jeho vlastným autom. Zabrániť chcel totiž koseniu lúky konkurenčnou firmou.

Pán Belejčák s rodinou od skorého rána strážil lúku nad Vyšným Tvarožcom, pretože sa dozvedel, že si na ňu robí zálusk ďalší agropodnikateľ. Traktory, ktoré ju prišli pokosiť, zablokoval vlastným autom. Za volant jeho auta si však sadol sám konateľ firmy a vyštartoval priamo na neho.

"Vyrazil oproti mne a skončil som na kapote, lebo som sa bál, aby ma neprešiel alebo nezvalcoval pod auto," hovorí Ivo Belejčák.

Nasledovala strkanica, pri ktorej asi piati muži farmára zvalil na zem. Skončil s viacerými zraneniami.

Farmár si celý incident ako dôkaz nakrúcal do mobilu, ten mu všal útočníci z ruky vytrhli a nevrátili.

Prečítajte si tiež:

Privolaní policajti celý incident na mieste zdokumentovali a počas dňa vypočúvali všetkých účastníkov.

"Momentálne prebiehajú procesné úkony, avšak v tomto štádiu nie je možné poskytnúť viac informácií," uviedol krajský policajný hovorca Igor Pavlík.

Osloviť sme chceli aj agropodnikateľa, ktorý farmára napadol, no celý deň mal vypnutý telefón.

Na užívanie pasienkov si robia nároky obaja. Pán Belejčák tvrdí, že časť z nich vlastní a časť má v prenájme. Pokosená tráva mu teraz bude chýbať. Senom chcel v zime na farme kŕmiť dobytok.

"Aby nemal krátené dotácie, tak nastrčil určitý subjekt, aby ma dostal do ekonomickej likvidácie," hovorí o svojom protivníkovi pán Belejčák.

Farmári, ktorí práve proti takým praktikám protestovali, tvrdia, že výrazná zmena po výmene ministra i šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúry zatiaľ nenastala. Nevyjasnené vzťahy k pozemkov si majú vraj sami riešiť súdnymi žalobami.

Prečítajte si tiež:

Viac zisťoval Martin Jedinák.


Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

VYŠNÝ TVAROŽEC/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Farmári

Dôležité udalosti