V strede lesa v Poltárskom okrese sídli záhadná firma s majetkom takmer 100 miliárd eur

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Zdroj: Google Earth

Konečným užívateľom výhod je 90-ročná dôchodkyňa Božena Slezáková.

Firma sídliaca v strede lesa, o ktorej takmer nikto nepočul, má väčší majetok, ako všetky veľké banky a energetické podniky na Slovensku dokopy.

Firma Baracuda Amiz Club, ktorá sídli v strede lesa v Poltárskom okrese, má podľa Finstatu účtovný majetok v hodnote 96 miliárd eur. Pre porovnanie, HDP celého Slovenska je 106 miliárd eur. Táto spoločnosť sa tak tvári, ako naša najbohatšia firma.

V roku 2019 zaznamenala pri vyše 6-miliónových tržbách stratu 11 400 eur. Konečným užívateľom výhod je 90-ročná dôchodkyňa Božena Slezáková, ktorá, spolu s konateľom Baracudy Miroslavom Slezákom, figurovala v daňovej kauze z rokov 2017 a 2018. Vlastnili firmu Albo-Gold, ktorá bola v spomínaných rokoch najväčším daňovým dlžníkom na Slovensku. Píše o tom Denník E.

Podľa Hospodárskych novín jej veľký dlh vznikol v roku 2015 a týkal sa neodvedenej DPH.

Hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová sa k Baracude odmietla vyjadriť, aby neprezradila daňové tajomstvo. Viac k tomu nepovedalo ani DataCentrum ministerstva financií.

Slezákovci v tomto roku kúpili niekoľko ďalších firiem v Česku a na Slovensku. Vyzerá to tak, že to boli predtým fungujúce podniky, ktoré však následne ukončili prevádzku.

Baracudu aj ostatné firmy, v ktorých figurujú Slezákovci, spája aj to, že nemajú webové stránky a nikde sa nedajú nájsť kontaktné údaje na konateľov. Slezáka vraj nevedia nájsť ani policajti.

Baracuda má materskú spoločnosť na seychelskej adrese Victoria House 306. Rovnaké sídlo sa objavuje vo viacerých zahraničných kauzách, v ktorých figurovali Rusi.

HRNČIARSKA VES/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Firma

Dôležité udalosti