Po narodení vážil pol kila, lekári mu dávali malú šancu na prežitie. Takto vyzerá dnes

cry.jpg
Zdroj: Facebook/Hannah Marie

Aby toho nebolo málo, chlapec počas pôrodu utrpel dve krvácania do mozgu.

Aaron Jaklin z amerického štátu Wisconsin je na prvý pohľad normálny dvojročný chlapec. Svet obleteli jeho aktuálne fotografie z úplne iného dôvodu. Píše Metro.

Chlapec sa totiž narodil už v 23. týždni tehotenstva a po narodení meral len 11 centimetrov, pričom jeho váha sa pohybovala na úrovni pol kilogramu.

Aby toho nebolo málo, chlapec počas pôrodu utrpel dve krvácania do mozgu a lekári varovali rodičku, aby sa pripravilo aj na to, že chlapec môže zostať vo vegetatívnom stave a mať trvalé postihnutie.

„Cítim sa zle, keď si na to spomeniem. Keď som ho prvýkrát zbadala, bolo pre mňa ťažké sa na neho dívať. Bol veľmi maličký," hovorí Hannah, ktorá pokračuje vo výpovedi:

„Keď sa narodil, nemala som potuchy, či žije, alebo nie. Lekári mu dali len 20-percentnú šancu, že prežije. Je to úplný zázrak. Aaron je najväčší bojovník, akého poznám," dodala.

Aaron sa narodil v apríli 2008. Bol taký malý, že nemohol otvoriť oči ani dva týždne po narodení.

„Prvýkrát som ho videla v inkubátore, keď bol napojený na prístrojoch. Pamätám si, že som tam stála a plakala celé hodiny. Úprimne, nedúfala som, že sa z toho dostane, pretože bol veľmi krehký," púšťa uzdu emóciám Hannah.

Chlapec strávil 112 dní na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti a až tri dni pred plánovaným termínom pôrodu ho pustili domov. Musel však mať v tele ventilátor, ktorý jeho nedostatočne vyvinutým pľúcam pomáhal s dýchaním.

Aj napriek tomu, že sa chlapec z toho dostal, Hannah nevie, či chce ďalšie dieťa. „Trauma z toho všetkého je naďalej obrovská, bojím sa, že to zažijem opäť," uzavrela.

Zdroj: Facebook/Hannah Marie

WISCONSIN/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.