Vražda exprimátora Hurbanova: Na súde vypovedal aj bývalý predseda SMK Pál Csáky

Bez vody v Bačkove
Bez vody v Bačkove Zdroj: TV Markíza

Povedal, že jeho kolega sa bál o život.

Bál sa o život a nosil nepriestrelnú vestu. Aj toto v utorok pred súdom povedal o zavraždenom hurbanovskom exprimátorovi Pál Csáky. Bývalý predseda SMK na špecializovanom trestnom súde rozprával, čo vie o vražde Lászlóa Bašternáka.

Bývalého primátora zastrelil pred desiatimi rokmi Štefan Kaluz. Aj z dávnej minulosti utkvelo Pálovi Csákymu niekoľko spomienok na svojho zavraždeného politického kolegu.

Bašternák sa s Csákym stretli na sneme SMK - Bašternák ako okresný predseda strany.

Muž, ktorý Lászloa Bašternáka zastrelil, je známy, obžalobe z objednania a sprostredkovania jeho vraždy teraz čelí známa trojica - Alena Zsuzsová, Vladimir Mosnár, jej bývalý šofér a vtedajší kandidát na post primátora Hurbanova - Roman Ostružlík.

Práve jemu konkuroval vo voľbách Bašternák. Možný motív Ostružlíka, teda údajného objednávateľa vraždy, prokurátor neupresnil. Ostružlíkova obhajoba naznačuje, že v Hurbanove boli počas primátorovania Bašternáka problémy s projektom na vybudovanie kanalizácie.

V tomto prípade je obžalovaná aj Alena Zsuzsová, vraždu exprimátora mala totiž sprostredkovať. V utorok na pojednávanie neprišla. Jej obhajca to vysvetľuje tým, že sa chce pripraviť na iný proces - v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka, kde chce prvého júna vypovedať.

Roman Ostružlík síce pred kamerou nepovedal nič, no na pojednávaniach vyhlasuje, že je nevinný. Vladimír Mosnár, ktorý sa tiež mal na vražde podieľať, je aktuálne odsúdený v inej veci na štvorročný trest. Alena Zsuzsová je väzobne stíhaná a obžalovaná v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti