Nové zistenia v prípade smrti Violy Macákovej: Polícii pomohol jej počítač

Zapálená fľaša s horľavinou v Smižanoch.
Zdroj: facebook/Viola Macáková

Mozaiku záhadného prípadu skladajú bratislavskí policajti už pol roka.

Polícia má v rukách analýzu počítača učiteľky angličtiny Violy Macákovej. Objavili v ňom stopy po jej poslednej činnosti.

Nad prípadom úmrtia učiteľky z bratislavského prístavu visí stále veľký otáznik. Ako zomrela a prečo? Policajti už mesiace posielajú tie isté odpovede.

„V uvedenom prípade je vedené trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Obvinenie konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo."

Pracovať majú aj s verziou, že zomrela bez cudzieho zavinenia. Pred smrťou sa totiž lektorka angličtiny ospravedlňovala známym z minulosti. Spovede a rozhrešenia sa vraj dožadovala u kňaza.

Keď lektorku angličtiny našli v novembri v prístave, nemala na sebe kabát a chýbali aj doklady a mobil. Na kamerových záznamoch z mesta pár hodín pred smrťou však kabát má. Kam sa teda podelili jej veci?

Policajní potápači prehľadali dno Dunaja v prístave, ale podľa našich informácií im táto požiadavka prišla neskoro, až po prevalení Violinej smrti v médiách. Po toľkých dňoch v takom silnom prúde mali takmer nulovú šancu chýbajúce veci Violy nájsť.


No a teraz sa v prípade objavila ďalšia zaujímavá informácia. Podľa predbežných záverov pitvy bola príčinou jej smrti krvná zrazenina. A práve s tým majú súvisieť aj nové zistenia vyšetrovateľov z analýzy jej počítača.

Podľa našich informácií v jeho histórii údajne našli, že učiteľka si na internete hľadala príznaky, príčiny a priebeh ochorenia. Malo by ísť o trombózu. Či skutočne ochorením trpela, vedela o ňom a či toto bolo bezprostrednou príčinou jej smrti, zatiaľ jasné nie je.

Viola mala na tele podliatiny v oblasti členkov a zlomený 12. stavec. Stále nepoznáme odpoveď na to, ako sa to stalo. Či ju niekto udrel, sotil alebo spadla. Zo zlomeniny vedia súdni lekári vyčítať, ako k nej prišla. Podľa našich informácií ešte nemajú v rukách definitívny posudok.

Policajti stále čakajú na prístupy k sociálnym sieťam a aplikáciám Violy. Práve tie by im mohli pomôcť zmapovať posledné hodiny jej života.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti