Domáce

Opäť nás oblejú tropické horúčavy

Telerano, Tropicke horucavy

Pozrite si, kedy.

Družica

Počas celého včerajšieho dňa postupoval pomaly cez naše územie na východ zvlnený studený front, ktorý priniesol vo večerných a nočných hodinách ešte búrky, dážď a prehánky, najmä na východ nášho územia. Do rána sa presunul ďalej a v týchto chvíľach je už niekde nad Ukrajinou.

Dnes sme mali počasie príjemnejšie, pretože sa k nám prechodne rozšíril od západu výbežok tlakovej výše, ale už zajtra nás čaká opäť frontálna oblačnosť, ktorá sa bude nasúvať na Slovensko z Alpskej oblasti.

Zrážky

Táto oblačnosť prinesie na naše územie opäť prehánky, dážď, alebo v horských oblastiach aj lokálne búrky. Zrážky sa budú cez naše územie presúvať ešte v noci na štvrtok. V piatok už bude počasie pokojnejšie.

Teploty

Chladnejšie ako bolo v pondelok už v tomto týždni u nás nebude. Zajtrajšie teploty sa budú udržiavať v intervale 20 až 25 stupňov, ale na juhu bude teplejšie, no a v ďalších dňoch sa bude ešte viac otepľovať, čo privítajú najmä prázdninujúce deti, alebo ľudia, ktorí sú na dovolenkách.


Vietor

Dnes fúkal vietor zväčša od severozápadu, zajtra už bude postupne jeho smer nadobúdať južné zložky a fúkať má okolo 20 km/h.

Zajtra nás čaká ďalší prídel dažďa, cesty budú mokré, preto jazdite opatrne. V ranných hodinách nie sú vylúčené hmly a to najmä v nižších polohách, prípadne pri vodných plochách.

Noc

Dnešná noc by mala byť úplne pokojná: prevládať bude zväčša iba malá oblačnosť s ojedinelými rannými hmlami. Do rána sa ochladí na 13 až 9, na severe na 4 stupne.

Dlho sme sa z pekného počasia netešili, už zajtra má byť opäť daždivejšie, ale našťastie len prechodne. Denné teploty zajtrajší front výraznejšie neskosí, práve naopak.

Západné Slovensko

Postupne od juhozápadu až západu bude pribúdať oblačnosť a s ňou aj popoludní zrážky vo forme prehánok, alebo dažďa. Aj napriek tomu sa oteplí na 23 až 28 stupňov.

Stredné Slovensko

Na severe bude spočiatku polooblačno, postupne však veľká oblačnosť s dažďom, ktorý môže byť aj výdatnejší. Teplota tu vystúpi na 19 až 22, smerom na juh bude zrážok menej a bude tu aj teplejšie a to do 28 stupňov.

Východné Slovensko

No a na východe nášho územia bude zväčša polooblačno, na severe opäť až veľká oblačnosť s dažďom, najmä v severných okresoch. Na juhu sa zrážky vyskytnú iba ojedinele. Teplota vystúpi od 19 na severe, do 27 na juhu.

Hory

Po výdatných dažďoch sú turistické chodníky šmykľavé a blatisté. Na niektorých turistických chodníkoch stále prebieha ťažba po kalamitnej víchrici, takže môžu byť nepriechodné, s tým treba rátať, preto sa najskôr o plánovanej trase informujte.

Zajtra bude počasie na horách postupne opäť oblačné až zamračené a rátať treba aj s prehánkami, alebo dažďom. V nadmorskej výške 1 500 m bude okolo 11 stupňov.

Biopredpoveď

Vo štvrtok bude v horských oblastiach spočiatku ešte oblačno s ojedinelými prehánkami, ale počas dňa sa postupne vyčasí. Počasie dalo včera poriadne zabrať tým, čo sú citlivejší na jeho pôsobenie.

Zajtra nás bude ovplyvňovať mierne, čo je ohodnotené našou starou známou trojkou. Prejaviť sa však môžu bolesti hlavy, prípadne aj migrény.

Predpoveď do nedele

Vo štvrtok bude spočiatku ešte oblačné až zamračené počasie so zrážkami, ale cez deň sa už postupne vyčasí, má byť zväčša polooblačno s možnosťou výskytu prehánok, alebo lokálnych búrok. Teplota vystúpi na 19 až 26 stupňov.

Od piatku sa začne u nás výraznejšie otepľovať, pretože k nám začne prúdiť teplý vzduch od juhu. Znamená to, že popoludní vystúpi teplota v tento deň na 20 až 29 stupňov a počasie bude zväčša málo oblačné.

Podobne bude aj v sobotu, ale vyskytnúť sa už môžu prehánky, či lokálne búrky. Teplota bude 22 až 29 stupňov.

V nedeľu má byť oblačnosti o niečo viac a popoludní sa začnú tvoriť aj prehánky, či búrky z tepla. Ešte viac sa oteplí a to na 24 až 31 stupňov. Takže koncom týždňa nás čakajú opäť tropické horúčavy.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti