Klub ĽSNS opustili traja poslanci, budú pôsobiť ako nezávislí

Premiér Igor Matovič.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Kotlebovci ich rozhodnutie rešpektujú.

Tomáš Taraba aj otec so synom - Štefan a Filip Kuffovci odchádzajú z poslaneckého klubu Ľudovej strany Naše Slovensko.

Všetci kandidovali vo februárových voľbách na kandidačnej listine kotlebovcov po tom, ako s ňou ako ich materská strana Kresťanská demokracia – Život a prosperita podpísali spoločné memorandum.

Tarabu podľa vlastných slov prekvapilo, ako sa proti nim postavil Milan Mazurek (ĽSNS) v súvislosti s hodnotovou platformou konzervatívnych poslancov, ktorú s dvoma poslancami za Smer-SD nedávno predstavili.

"Nedá sa fungovať v klube, keď nie Marian Kotleba, ale Milan Mazurek bude definovať každý náš kontakt s iným politikom, každú našu iniciatívu tými termínmi, ako to použil na internete," podotkol s tým, že ich kroky v ničom ĽSNS neškodili.

Zdroj: TV Markíza

Poznamenal, že vytvorenie platformy bolo dezinterpretované, pretože nešlo o pakt medzi ĽSNS a Smerom-SD. Dodal, že poslanci, aj z vládnej koalície, ktorí sú si hodnotovo blízki, budú naďalej spolupracovať a v rámci platformy podporovať hodnotové zákony. Mená poslancov v platforme nechcel konkretizovať, podotkol, že to bude vidieť na hlasovaní o konkrétnych zákonoch.

Taraba avizoval, že plánujú do parlamentu predložiť novelu interrupčného zákona, ktorú v minulom volebnom období vypracovalo hnutie OĽaNO a ktorá má zlepšiť informovanosť žien pred potratmi. Podľa vlastných slov nevidí dôvod, aby vládna koalícia s predložením takéhoto zákona čakala.

Reakcia ĽSNS

ĽSNS podľa slov hovorcu strany Ondreja Ďuricu rešpektuje rozhodnutie poslancov. "Nedorozumenie medzi Tomášom Tarabom a Milanom Mazurekom sme ani v rámci strany, ani v rámci poslaneckého klubu nevnímali ako nejaké zásadné. Skôr ako nedostatok vzájomnej komunikácie," priblížil.

Hodnotová platforma mala za cieľ združovať poslancov s rovnakými hodnotovými názormi. Po kritike svojich spolustraníkov za vytvorenie platformy s ĽSNS opustil Smer-SD Ján Podmanický. Záujem pridať sa k platforme avizoval okrem Podmanického aj ďalší poslanec zo Smeru-SD Marián Kéry. Ten oznámil, že zo strany neodchádza.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tomáš taraba

Dôležité udalosti