Deti, žiaci a študenti majú opäť vlaky bezplatne, aj keď sa nevrátia do školy

Zdravotný personál reaguje na potlesk z balkónov.
Zdroj: ZSSK

Oznámil to minister Doležal.

Minister dopravy Andrej Doležal prostredníctvom oznámil, že od pondelka (1. 6.) budú môcť školáci a študenti cestovať vlakmi opäť bezplatne.

Bezplatnú prepravu pre žiakov a študentov do 26 rokov, vrátane školopovinných detí od 6 do 16 rokov, zastavili od 1. apríla pozastavená na základe rozhodnutia vlády pre situáciu v súvislosti s koronavírusom.

"V pondelok sa vrátia žiaci do škôl, preto opäť spúšťame aj vlaky zadarmo, tak ako sme sľúbili. Verím, že sa bude epidemiologická situácia už len zlepšovať a postupne budeme môcť obnoviť aj medzinárodnú dopravu," povedal minister dopravy Andrej Doležal.

Znamená to, že od 1. júna budú môcť cestovať bezplatne všetci žiaci a študenti bez ohľadu na to, či je vyučovanie na konkrétnej škole obnovené v plnom alebo čiastočnom rozsahu.

"Som rád, že ministerstvo zareagovalo na otvorenie škôl a vrátilo späť žiakom a študentom bezplatnú prepravu. Veľké zľavy pre vybrané skupiny cestujúcich vo vlakovej doprave sú, okrem samozrejmých sociálnych efektov, obrovským impulzom investícií do najekologickejšej formy hromadnej dopravy," myslí si generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Návrh na spustenie niektorých medzinárodných liniek v železničnej doprave rezort predložil na poslednom rokovaní Ústredného krízového štábu. Schválený však nebol, rokovať o ňom chce opäť.

DOBRÁ SPRÁVA PRE ŠTUDENTOV

Uverejnil používateľ Andrej Doležal Štvrtok 28. mája 2020

Obnovenie obchodných letov

Ako nás informoval rezort dopravy pripravili aj návrh na opätovné vykonávania letov v rámci obchodnej leteckej dopravy s určitými obmedzeniami, s termínom od 29. mája.

V prvej fáze ide o nepravidelnú (tzv. charterovú) obchodnú leteckú dopravu lietadlami s kapacitou do 20 cestujúcich pre slovenských občanov.

V tomto prípade by malo ísť o osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR a tieto lety by bolo možné spustiť medzi územím Slovenskej republiky a územím Maďarska, Poľska, ČR, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Nemecka alebo Švajčiarska.

Konečné rozhodnutie však určí až Ústredný krízový štáb.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti