Rodičia Jána Kuciaka sa dostali k novým informáciám. Týkajú sa Roberta Krajmera

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TV Markíza

Ten mal byť na mieste činu vo Veľkej Mači viac ako iba raz.

Záhada okolo prítomnosti bývalého funkcionára NAKA vo Veľkej Mači. Rodičia zavraždeného Jána Kuciaka sa dostali k novým informáciám.

Robert Krajmer podľa nich nemal byť na mieste činu iba raz, ako tvrdilo vtedajšie vedenie polície. Preto sú Kuciakovci rozhodnutí podať trestné oznámenie.

Čo robil Robert Krajmer na mieste činu? Aj po dvoch rokoch od vraždy tu zostáva množstvo nezodpovedaných otázok. Tibor Gašpar najprv tvrdil, že tam nebol, o pár dní výpoveď zmenil.

Mnohí to vnímali ako konflikt záujmov. Zavraždený novinár totiž písal o prepojení vtedajšieho funkcionára NAKA Roberta Krajmera na nitrianskych oligarchov Bödörovcov. Preto sa objavili podozrenia z ovplyvňovania vyšetrovania.

Jozef Kuciak tvrdí, že existujú svedkovia, ktorí ho tam videli už v noci. „Chceme podať trestné oznámenie. Svedkovia, ktorí to povedali nám, nechcú vypovedať, boja sa, ale pre inšpekciu nemôže byť žiadny problém zistiť, ktorí policajti tam zasahovali," dodal Kuciak.


Oslovili sme bývalého funkcionára. Telefón zrušil a na SMS neodpovedal.

Prítomnosťou Roberta Krajmera na mieste činu sa už raz zaoberal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby. Trestné oznámenie podala vtedajšia opozičná poslankyňa Veronika Remišová rok a pol po vražde.

Vyšetrovateľ nedospel k názoru, že by menovaný svojím konaním napĺňal niektorú skutkovú podstatu trestného činu. Preto trestné oznámenie odmietol.

Zistili sme, že vtedajší šéf Roberta Krajmera, Peter Hraško, ktorý sa s ním na záberoch z Veľkej Mače objavil, spísal o ich prítomnosti na mieste činu záznam. Bolo to takmer mesiac po vražde, 16. marca 2018. Podľa neho tam Krajmer plnil jeho pokyny.

Prvé informácie o tom, že je zavraždeným novinár, boli medializované už pred ich príchodom do Veľkej Mače.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti