Šéf bratislavského obchvatu je v rukách polície. Problémy so zákonom majú aj ďalší manažéri

Ochranné prostriedky ako odpad
Ochranné prostriedky ako odpad Zdroj: TASR

Michael Heerdt je vo funkcii len dva mesiace a už skončil v rukách kukláčov.

Michaela Heerdta, ktorý vedie výstavbu D4R7, v piatok zadržala polícia. Podozrivý je z poškodzovania životného prostredia. Opletačky so zákonom majú aj niektorí ďalší manažéri, ktorí vedú problémovú stavbu.

To, že bratislavský obchvat mešká, je už dávno známy fakt. Evidentne to však nie je jediný problém, s ktorým sa musí staviteľ popasovať.

Generálny riaditeľ firmy D4R7 Michael Heerdt, ktorý je vo funkcii len dva mesiace, dnes skončil v rukách kukláčov. Je podozrivý z trestnej činnosti ohrozenia a poškodenia životného prostredia.

V tomto prípade ide zrejme o násyp na diaľnici D4 pri Jarovciach. Dávnejší ekoaudit totiž ukázal, že sa v ňom nachádzajú aj tuby zo zubnej pasty, stavebný odpad či azbest. Materiál mali doviezť z neďalekej skládky.

Staviteľ dlhodobo tvrdí, že s materiálom problém nie je a má všetky certifikáty. Požiadali sme o stanovisko k dnešnému zadržaniu riaditeľa, zatiaľ sme však odpoveď nedostali.

Súčasný generálny riaditeľ nie je prvý z vedenia D4R7, koho zadržala polícia. Pred rokom si kukláči prišli napríklad pre jedného zo španielskych manažérov.

Podľa našich informácií je obvinený aj bývalý riaditeľ D4R7 Juan José Bregel. Toho firma koncom marca presunula na stavbu tunela pri Londýne. Aktuálne údajne polícia čaká, že príde vypovedať, inak vraj naňho vydajú medzinárodný zatykač.

Osud samotného problémového násypu je aktuálne nejasný. Hovorilo sa o tom, že by ho staviteľ mal zbúrať a postaviť nanovo. Definitíva mala padnúť v polovici mája, úrady však zatiaľ stále nerozhodli.


Stanovisko D4R7 Construction s.r.o.:

"Spoločnosť D4R7 Construction, s.r.o. môže potvrdiť, že v priebehu dnešného dňa bol jeden z členov jej manažérskeho tímu predvedený na policajný výsluch. Takýto postup je mimoriadne prekvapivý, keďže spoločnosť a jej manažment, vrátane dotknutej osoby, vždy plne spolupracovali so slovenskými orgánmi. Rešpektujeme právomoc slovenských orgánov vyšetrovať akékoľvek otázky, ktoré považujú za relevantné, avšak očakávame, že kroky, ktoré sú podnikané voči našej spoločnosti a jej pracovníkom, budú rozumné a primerané s ohľadom na okolnosti. Považujeme za neakceptovateľné, ak sa citlivé informácie o našich pracovníkoch posúvajú médiám ešte predtým, než sa dotknuté osoby majú možnosť vyjadriť k obvineniam na ich adresu. Vyzývame orgány činné v trestnom konaní, aby v súlade s princípmi právneho štátu rešpektovali prezumpciu neviny a aby sa zdržali používania nezákonných, zbytočných a neprimeraných opatrení."

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kontaminácia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.