Zoznam zločinov lupiča z Valkovej vily. Má na krku obžalobu za pokus o vraždu piťovca

Jaroslava Klinku vinia zo streľby aj ďalších lúpeží. Jedna pripomína tú u zavraždeného právnika.

Lupič z vily Ernesta Valka má na krku nekonečný zoznam zločinov. Napriek tomu, že s policajtmi spolupracoval pri vražde právnika, hriechy z minulosti mu neodpustili. Najnovšie ho ženú pred súd pre ďalšie lúpeže a prestrelku s členmi známeho mafiánskeho gangu.

Recidivista Jaroslav Klinka si odpykáva osemročný trest za lúpež u Ernesta Valka, no teraz mu hrozí oveľa dlhší pobyt za mrežami. Na okresnom súde v Bratislave už leží ďalší spis. Má 11 zväzkov. "Na Okresný súd Bratislava I. bola podaná obžaloba na J. K. v troch bodoch obžaloby," povedal pre TV Markíza Pavol Adamčiak, hovorca Krajského súdu v Bratislave.

Pokus o vraždu piťovca

Najzávažnejší skutok, ktorý mu pripisujú, je pokus o vraždu piťovca Jozefa Šefranka spred 14 rokov. Streľbe predchádzal konflikt a hádka v Chorvátskom Grobe. Čo sa tam dialo, opísali viacerí bývalí piťovci, ale až po rokoch. Dovtedy sa navzájom kryli a robili si alibi. Z ich výpovedí vyplýva, že hlavným aktérom bol práve ich kamarát Jozef Šefranko, po ktorom mal Klinka vypáliť tri-štyri rany. Šefranka zase bránil streľbou iný piťovec.

"Jožko (Šefranko, pozn. red.) zobral nejakú palicu a vbehol do jedného domu, tam rozbil vchodové dvere. Naháňala ho nejaká osoba, ktorá strieľala. Jožovi prestrelil nohu. Milan Strnisko vtedy vytiahol zbraň a dvakrát vystrelil. Ten človek padol na zem. Jožka sme s prestrelenou nohou naložili do auta a išli sme s ním na Kramáre," povedal na výsluchu jeden z piťovcov.

Lupič Klinka zase dostal ranu do ramena. Spomínaného Milana Strniska od piťovcov za to odsúdili na štyri roky.

Zdroj: TV Markíza

Lúpež ako u Valka

Jaroslavovi Klinkovi pripisujú aj lúpež u manželov z Limbachu z apríla 2010. Stalo sa to sedem mesiacov pred Valkovou vraždou. Mal tam byť s nejakým neznámym komplicom. Dnu sa dostali rovnakým spôsobom ako do právnikovej vily. Cez dieru v okne vpustil zapáchajúcu látku.

"Toto je lúpežné prepadnutie! K zemi, ty ko..t, lebo ťa zastrelím!" - tieto slová podľa obžaloby manželom povedali, keď vnikli do domu v kuklách. Zviazali ich páskou. Vzali šperky aj peniaze. Celková výška škody je takmer 20-tisíc eur.

Lúpež v banke

Posledný skutok, z ktorého Klinku vinia, je tiež lúpež. V banke v Ivanke pri Dunaji v júli 2011 mal mať na sebe gumenú masku, klobúk a maskáče. "Daj peniaze! Ľahnite na zem! Otvor trezor!" Tieto pokyny mal kričať na pracovníčky banky. Vydali mu vyše 15-tisíc eur. Pri odchode ešte vystrelil na ochrankára.

Jaroslav Klinka všetky obvinenia odmieta. Tvrdí, že ho usvedčuje Jozef Radič, ktorý sa mu chce len pomstiť za to, že ho udal v prípade vraždy Ernesta Valka.

Sudca si musí celý spis naštudovať a potom rozhodne, čo bude ďalej. Termín prvého hlavného pojednávania by chcel vytýčiť na jeseň alebo v zime. Vypovedať má Jozef Radič, bývalí piťovci a ďalší svedkovia.

Reportáž do Televíznych novín pripravila reportérka Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti