Šéfovia obchvatu D4R7 mali spôsobiť škodu za viac ako 12 miliónov eur

Polícia zadržala prvého obvineného.

Šokujúce odhalenia pri výstavbe bratislavského obchvatu. Policajti prehovorili o miliónových škodách na životnom prostredí. Zarážajúce na tom je, že z toho vinia dvoch najvyšších predstaviteľov firmy, ktorú si na stavbu miliardového projektu vybral štát.

Jeden problém za druhým. Bratislavský obchvat mešká, rastú pochybnosti o kvalite materiálov a hrozí, že časť z neho bude treba zbúrať a postaviť nanovo. Teraz pribudla ďalšia závažná prekážka - nového generálneho riaditeľa stavby Michaela Heerdta zadržala a obvinila polícia.

Zároveň obvinili aj jeho španielskeho predchodcu. Polícia zverejnila len to, že išlo o ohrozovanie a poškodzovanie životného prostredia. Dnes však už boli konkrétnejší. A dôvodom obvinení prekvapujúco nebol problémový násyp pri Jarovciach, ale nelegálna ťažba materiálu pri Dunajskej Lužnej.


Podľa polície sa ťažba robila bez potrebných povolení a zásadne zasiahla do životného prostredia, navyše v chránenej lokalite. V minulosti na to opakovane upozorňovali aktivisti vrátane starostu obce. Tvrdili, že ťažba bola nelegálna, pôda bola stále vedená ako orná a jamy navyše zaviezli neznámym materiálom.

Polícia v rámci zabezpečenia náhrady tejto škody zaistila viacero nehnuteľností a takisto viac ako 12 miliónov eur. No a kým bývalý riaditeľ je momentálne v zahraničí a polícia čaká, či sa prihlási, alebo naňho budú musieť vydať medzinárodný zatykač, súčasného riaditeľa navrhujú vziať do väzby. Staviteľ sa proti postupu polície ohradil už včera - označil ho za prekvapivý.

Krokov proti staviteľovi však ešte v budúcnosti môže pribudnúť viac. Polícia totiž vedie v súvislosti s výstavbou obchvatu ďalších deväť konaní.

Prečítajte si aj článok: Šéf bratislavského obchvatu je v rukách polície. Problémy so zákonom majú aj ďalší manažéri


BRATISLAVA/TVnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti