Miki Černák bol oproti nim učeň. Sátorovci majú na svedomí možno až stovku obetí

Jednou z ich obetí má byť aj známy mafián, ktorý zviedol ženu jedného zo sátorovcov.

Bol to najvražednejší gang, aký sme tu kedy na Slovensku mali. Počet obetí sátorovcov sa šplhá k stovke. Oproti nim vyzerá Mikuláš Černák ako učeň.

Hoci si sátorovci odpykávajú za vraždy dlhoročné tresty, priznávajú sa k ďalším. Policajtom postupne ukazujú miesta, kam obete zakopali.

Rozrytá zem, stopy po ťažkej technike. Južné Slovensko sa za ostatné mesiace premenilo na bagrovisko. Podľa svedectiev mužov z najvraždenejšieho gangu sú tam polia posiate pozostatkami mnohých obetí. Policajti priznali, že zatiaľ vykopali 18 z nich. Má ich byť ale oveľa viac.

„Samotný Lehel Horváth povedal, že podľa jeho vedomia sátorovci mali zavraždiť 80 ľudí," uviedol prokurátor Bohdan Čeľovský.

Najskôr ich ukryli, potom zabili

Likvidovali ľudí na objednávku, svojich i nepohodlných. Obeťami sa ale stali aj členovia iných skupín, ktorým najskôr poskytli úkryt. Takýmto príkladom je vražda Pavla Egreckého z martinského podsvetia, ktorý patril medzi najhľadanejších zločincov. Po úteku z polície mu poskytli azyl práve sátorovci. Keď sa ale prevalilo, že mal mať pomer so ženou jedného z vysokopostavených členov, zavraždili ho.

Na jednom z polí si gang sátorovcov urobil svoje pohrebisko. Podľa našich informácií by tu malo byť aj telo zavraždeného Roberta Niguta. Zatiaľ ho ale nenašli.

To miesto je neďaleko Dolného Chotára. Podľa portálu nastope.sk sa o Nigutovej likvidácii mal rozrozprávať jeden zo sátorovcov. Nigut nebol žiadne neviniatko. Bol pravou rukou Róberta Okoličányho, odsúdili ho na doživotie za vraždy. Ich gang pôsobil na východnom Slovensku. Zmizol v roku 2013 po streľbe v Jahodnej. Tiež sa mal ukrývať u sátorovcov. Dodnes figuruje v pátraní, stále ho nenašli.

Obete hľadali aj u bossa sátorovcov

O niekoľko kilometrov ďalej za Dolným Chotárom je rozostavaný dom. Pôvodne mal slúžiť ako úkryt pre šéfa vraždeného gangu.

No a zdá sa, že policajti hľadali telá zavraždených aj tu na pozemku samotného bossa sátorovcov Ľudovíta Sátora. Našli sme tu čerstvé stopy po bagri.

Muži zo sátorovského gangu majú mať na svedomí desiatky ľudí. Za niektoré zločiny sú už odsúdení, no čelia ďalším obvineniam. Či sa policajtom podarí nájsť všetky obete ich vražedného vyčíňania, budeme sledovať.

Pozrite si reportáž Zuzany Ferenčákovej


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sátorovci

Dôležité udalosti