Detaily vraždy jedného z najhľadanejších zločincov Slovenska

Milan Krajniak a Peter Pellegrini odpovedajú na divácke otázky
Milan Krajniak a Peter Pellegrini odpovedajú na divácke otázky Zdroj: koláž TV Markíza

Osudným sa mu stal pomer so ženou mafiána. Pozostatky Pavla Egreckého vykopali na juhu Slovenska.

Pavol Egrecký zmizol v decembri 2002. Po tom, čo ho zadržali a obvinili, utiekol priamo z policajnej stanice cez záchodové okno. Odvtedy ho nebolo. Polícia po ňom roky pátrala. Objavil sa na zozname najhľadanejších zločincov Slovenska.

Zlom prišiel až keď sa muži z najvražednejšieho gangu na juhu Slovenska - sátorovci - rozhodli prehovoriť. Egrecký mal nájsť útočisko u Andreja Reisza. Muža, ktorý bol pravou rukou bossa Ľudovíta Sátora. Lenže po čase si mal začať milostný pomer s jeho partnerkou. A tak si podpísal rozsudok smrti. Zavraždiť ho mal priamo Reisz.

Zastrelený a zviazaný

Kým Pavol Egrecký zmizol, pohyboval sa v martinskej skupine, ktorá v 90-tych rokoch ovládala miestne podsvetie. Na jej čele mali stáť Igor Lavrinčík a Dušan Kečkeš. Gang spolupracoval aj s černákovcami.

Muža vraj vykopali ešte v marci 2019. Hrob policajtom ukázal jeden zo sátorovcov. Podľa našich informácií mal Egrecký guľku v hrudi. Okrem toho šnúru okolo krku a zviazané ruky aj nohy.

V nelegálnom hrobe pri Veľkých Dvorníkoch ležal oblečený. Mŕtvy bol vyše 10 rokov. Identifikovali ho po niekoľkých mesiacoch podľa porovnávacej vzorky DNA jeho súrodenca, napísal portál topky.sk.

Pomletý v mlynčeku

Žiarlivého muža, Andreja Reisza, čakal rovnaký osud. V roku 2006 ho mal zastreliť priamo boss Ľudovít Sátor. Jeho pozostatky ale nikdy nenašli.

Reiszovo telo mali rozporciovať, potom pomlieť v mlynčeku a pozostatky rozsypať v Malom Dunaji. Niektoré veľké kosti vraj zakopali.

Všetko sa to malo udiať u Lehela Horvátha, známeho pod prezývkou Hrobár, asistovať mu mali ďalší členovia sátorovského gangu. Kristián Kádar a Zsolt Nagy prezývaný Csonti.

Najvražednejší gang

Sátorovci majú mať na svedomí takmer stovku obetí. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Bohdan Čeľovský, ktorý prípady dozoruje, nedávno povedal: "Samotný Lehel Horváth povedal, že podľa jeho vedomia sátorovci mali zavraždiť 80 ľudí."

Doposiaľ podľa NAKA vykopali pozostatky 18 ľudí. Ich identitu ani detaily zverejňovať nechcú. "K identitám poškodených z dôvodu citlivosti jednotlivých prípadov, ako aj vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, sa v súčasnosti nebudeme vyjadrovať. Medzi obeťami poškodených, ktorých počet bol políciou zverejnený sa nachádzajú aj obete, kde boli páchatelia už odsúdení resp. obvinení. V prípade, že to procesná situácia dovolí, poskytneme viac informácií," napísal nám pred časom Michal Slivka, hovorca policajného prezídia.

Sátorovci vraždili na objednávku, svojich aj nepohodlných. Obeťami sa ale stali aj členovia iných skupín, ktorým najskôr poskytli úkryt.

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sátorovci

Dôležité udalosti