Muž, ktorý mal zabiť osemmesačnú dcérku, krátko nato splodil ďalšie dieťa. Matka o týraní mlčala

19 Restauracie koncia.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Pitva ukázala, že Luckina smrť bola násilná.

Otca, ktorý mal podľa polície zabiť svoju iba 8-mesačnú dcérku, v nedeľu ráno s rukami za chrbtom a v putách predviedli pred sudcu. Vyšetrovateľ totiž nechce muža na slobode.

Pozostatky telíčka zabalené v igelite našli policajti ešte v piatok na záhrade rodinného domu, v ktorom žil s družkou a ďalšími dvomi deťmi. Pitva ukázala, že Luckina smrť bola násilná.

Policajti zo smrti osemmesačného dievčatka vinia jej vlastného otca. Dnes 36-ročného Mariána po noci v cele policajného zaistenia eskortovali na súd v Nových Zámkoch.


O tom, čo bude s mužom ďalej, sudca rozhodoval asi hodinu. Zo súdu vyšiel opäť v putách, čo znamená, že zostáva za mrežami. Obvinený je zo zabitia. Pri otázkach novinárov cestou k policajnému autu už mlčal.

Andreu (39) policajti ešte v sobotu prepustili na slobodu. Dnes sme ju ale doma nenašli.

Na oknách z noci do rána pribudli záclony. Podľa susedov zažívali deti v dome teror. Marián a o tri roky staršia Andrea mali spolu tri deti - chlapca a dve dievčatá, po Lucke sa im narodila ešte Editka. Tie sú momentálne v profesionálnej rodine.

Lucka minulý rok v júli zmizla, rodičia všetkým tvrdili, že je v ústave v Bratislave. Ako sa však v piatok ukázalo, dievčatko bolo už mŕtve. Jama v záhrade domu, v ktorej telíčko našli policajti, bola už dnes zasypaná.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti