Dôchodkyňa neznášala psov, slaninu s klincami rozsypala v parku. Prichytil ju pri tom policajt

Jeden pes návnadu zhltol, veterinár ho zachránil v poslednej chvíli.

Prekážali jej psy, a tak ich chcela zlikvidovať krutým spôsobom. Dôchodkyňa z Dunajskej Stredy má na krku trestný čin. V miestnom parku porozhadzovala mäsové návnady a napichala ich klincami. Priamo pri čine ju prichytil mestský policajt.

Slaninu a kuracie mäso si žena pripravila doma, prepichla ich klincami. Potom v parku, kde majitelia chodia so psami na prechádzky, ich porozhadzovala na každom kroku. Podľa veterinára Miroslava Fagu bol tento jej krok „chorý".

Jeden pes návnadu zhltol. Majiteľka promptne zareagovala a rýchlo s ním išla k veterinárovi. Prišli v poslednej chvíli, klinec sa podarilo vyoperovať. „Ak sa dostane do tráviaceho traktu, zviera nemôže prežiť. Pokiaľ napr. zhltne nejaký ostrý predmet, klinček alebo iné, existuje spôsob, že tráviaci trakt to dokáže vypudiť cez črevá von. Ale nie toto," tvrdí Faga.

Prečítajte si aj: V kríkoch našli zúboženého psa. Niekto ho surovo zbil, oslepol na jedno oko

Podozrivú dôchodkyňu si všimol v parku mestský policajt, ako niečo vyhadzuje z košíka. Keď k nej podišiel, mala v ňom nákup. Pod ním ukrývala alobal s veľmi nebezpečnou návnadou.

Ako informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, dôchodkyňa mala porozhadzovať minimálne desať návnad slaniny s napichanými klincami a jednu s mäsom.

Žena, ktorá mäso s klincami mala rozhadzovať tri mesiace, sa ku všetkému priznala. Vyšetrovateľ ju obvinil z prečinu týrania zvierat v štádiu pokusu. Hrozí jej až päť rokov za mrežami.

Reportáž spracoval Roman Ruttkay.


Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

DUNAJSKÁ STREDA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trnava

Dôležité udalosti