Matka našla v ubytovni mŕtveho syna († 54). Zo zabitia je podozrivý tínedžer

Hrozí mu osem rokov za mrežami, ale keďže je mladistvý, trest mu môžu znížiť.

Nepríjemný nález. Keď matka hľadala dospelého syna, ani len netušila, čo sa stalo. Až pitva ukázala, že muž nezomrel prirodzenou smrťou. Policajti už majú podozrivého.

Mŕtve mužské telo ležalo v izbe niekoľko dní. Nález nahlásili na konci minulého týždňa. Ako nám povedal okresný policajný riaditeľ Jaroslav Suvák, matka našla mŕtveho, 54-ročného syna v ubytovni v Stropkove. Jeho majiteľ sa k prípadu vyjadrovať nechcel, keďže nemal bližšie informácie.

Obhliadajúci lekár priamo na mieste nevylúčil cudzie zavinenie. Pitva potvrdila, že muž zomrel násilnou smrťou. „Z taktických dôvodov sa ku spôsobu, okolnostiam, za akých došlo k spáchaniu skutku, vyjadrovať nebudeme," konštatoval Suvák.

Podľa našich informácií mal okrem iného aj zlomené rebrá. Na svedomí ho má mať údajne 15-ročný Stropkovčan. Vyšetrovateľ ho už obvinil zo zločinu zabitia.

V utorok (2. 6.) predpoludním ho z cely policajného zaistenia predviedli na svidnícky okresný súd. Čakali ho rodičia, ktorí synovu vinu odmietajú.

„Nikto nevie, že ako sa to stalo. Má pätnásť rokov. Ani by to nedokázal. Je chorý na hlavu," povedal otec podozrivého mladíka.

Po dvoch hodinách pojednávania aj za účasti sociálneho kurátora a psychologičky sudkyňa rozhodla o vzatí tínedžera do väzby.

Ak mu dokážu vinu, za zabitie mu hrozí tri až osem rokov za mrežami. Keďže je mladistvý, trest mu môžu znížiť o polovicu.

Nakrúcal reportér Pavol Sivák.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

SVIDNÍK, STROPKOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.