Gröhling: Deviate ročníky nezrušíme za dva roky, musíme diskutovať

Minister školstva Branislav Gröhling.
Zdroj: TASR

Verí, že všetci žiaci si tento rok prevezmú vysvedčenia.

Rušenie deviateho ročníka na základnej škole nie je otázkou najbližšieho roku. Naznačil to v diskusnej relácii TV Markíza minister školstva Branislav Gröhling s tým, že chce o tejto téme, časom, nastoliť aj veľkú diskusiu.

„Nie je to tom, že dnes sa rozhodne a bude to o dva roky platiť. Malo by to chytiť terajších štvrtákov. Úvahy sú rôzne, je tam veľa otázok. Nechajte nás o tom diskutovať interne, aby mohla byť celonárodná diskusia," povedal.

Tvrdí, že bude treba vyriešiť obsahu učiva, osnovy alebo povinnú školskú dochádzku.

Zdroj: TASR

V súvislosti s mimoriadnou situáciou, ktorá bola na Slovensku pre koronavírus , verí, že všetci žiaci základných a stredných škôl si budú môcť 30. júna vyzdvihnúť vysvedčenie.

„Malo by to byť iba o rozlúčení so školský rokom, aby sa stretli spolužiaci i učitelia so žiakmi. Všetko záleží od toho, ako sa vyvíjať epidemiologická situácia," zdôraznil šéf rezortu.

Je presvedčený, že 2. septembra bude všetko v poriadku a začne sa nový školský rok tak, ako to bolo v minulosti. „Pripravujeme kroky, ak by bola situácia vážna. Vidím to optimisticky. Verím, že nový školský rok všetko naštartujeme normálne a nič zlé nás nečaká," dodal.

Pomôžte zmierniť následky pandémie koronavírusu tým, ktorí to potrebujú. Prispieť môžete prostredníctvom Nadácie Markíza.


Celú reláciu s Branislavom Gröhlingom a učiteľmi si môžete pozrieť na našej stránke.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti