Polícia stále preveruje miliónový majetok exšéfa vojenských tajných Jána Balciara

CHLAPEC_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Polícia zastavila iba jedno konanie.

Polícia stále preveruje miliónový majetok bývalého šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. A to aj napriek tomu, že ministerstvo obrany deň pred nástupom novej vlády Igora Matoviča vydalo stanovisko, že rozsiahli majetok exšéfa tajných je podľa polície v poriadku, upozorňujú Aktuality.sk. Vtedajšie vedenie rezortu ale nehovorilo pravdu.

Polícia zastavila iba jedno konanie, Balciarov majetok však neprestala preverovať. Aj keď už nevyšetruje podozrenie z legalizácie „špinavých peňazí“ podľa trestného zákona, stále prebieha preverovanie majetku podľa zákona o preukazovaní pôvodu majetku.

„Národná kriminálna agentúra Prezídia Policajného zboru vo vzťahu k Jánovi B. viedla dve konania. Jedno bolo operatívne ukončené, druhé – preukazovanie pôvodu majetku – zatiaľ ukončené nebolo,“ spresnila pre Aktuality.sk ovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

Výsledok preverovania Balciarovho majetku teda v marci známy nebol. A nie je známy doteraz. Ministerstvo tvrdí, že skúmanie bude ukončené v blízkej budúcnosti.

Na nezrovnalosti medzi lukratívnymi majetkami a prijímami Jána Balciara upozornil portál Aktuality.sk ešte v marci 2019. Ján Balciar vlastní 15 apartmánov v turisticky vychytenej lokalite na Táľoch, preslávil sa aj výstavbou chaty v treťom stupni ochrany a majetkom v odhadovanej hodnote tri milióny eur.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti