Šesť hraničných priechodov s Českom je stále zatvorených

india.mp4
Zdroj: TASR

Polícia už požiadala správcov ciest, aby odstránili prekážky.

Slovensko má momentálne s Českou republikou otvorených 11 hraničných priechodov, šesť zostalo zatiaľ zatvorených. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„S Českou republikou máme celkovo 17 hraničných priechodov, z toho je otvorených 11. Ostatné boli zatvorené, teda nebolo ich možné použiť na prekročenie štátnej hranice. Oslovili sme správcov komunikácií, aby čo najskôr odstránili prekážky," uviedla Bárdyová s tým, že vo štvrtok zasadá Ústredný krízový štáb, kde budú prijaté závery a opatrenia aj k postupnému zmierňovaniu opatrení na hraniciach.

Podľa aktualizovaných informácií polície na sociálnej sieti sú v Trenčianskom kraji otvorené hraničné priechody Horné Srnie - Brumov-Bylnice, Drietoma - Starý Hrozenkov, Moravské Lieskové - Strání, Lysá pod Makytou - Střelná, Vrbovce - Velká nad Veličkou.

Medzi otvorenými hraničnými priechodmi v Trenčianskom kraji nie sú uvedené na sociálnej sieti polície malé hraničné priechody Nová Bošáca - Březová, Červený Kameň - Nedašova Lhota, a Lazy pod Makytou - Nový Hrozenkov (horské stredisko Kohútka).

TRENČÍN/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hraničný priechod

Dôležité udalosti