Pred sudcu sa postavil muž, ktorý sa vyhrážal našej redaktorke

Tvrdí, že strieľal na potkany.

Muž, ktorý sa podľa obžaloby vyhrážal novinárke, sa postavil pred súd. Redaktorka TV Markíza Kristína Kövešová bola pri nakrúcaní reportáže pre magazín Reflex o nelegálnych psích zápasoch vo veľmi nebezpečnej situácii. Útočník začal po novinárke strieľať. Tvrdí, že je nevinný a všetko je výmysel.

Do nebezpečnej situácie sa dostala spolu s kameramanom v okolí farmy v Dolných Orešanoch pri Hlohovci. Na dvore bývalého družstva našla asi 70 psov uviazaných na krátkych reťaziach. Žili vo veľmi zlých podmienkach. Boli v sudoch i v chladničkách.

Vlastník, 43-ročný Ján, ich údajne využíval na nelegálne psie zápasy, za ktoré inkasoval nemalé peniaze. Redaktorka chcela vedieť, či je to pravda a dať mužovi možnosť vyjadriť sa, keď sa zrazu stalo niečo, s čím nerátala. „Namiesto odpovede po nás začal strieľať. Prišlo aj viacero vulgarizmov," spomína si na incident naša kolegyňa.

Ján tvrdí, že sa nikomu nevyhrážal a o ostatných veciach bude hovoriť len pred súdom. Podľa obžaloby vytiahol plynovú zbraň a niekoľko striel letelo v tesnej blízkosti novinárky. Následne počuli delobuchy.

Potom prešlo okolo nich auto, v ktorom údajne sedel obžalovaný a v ruke držal nezistenú krátku strelnú zbraň a mieril ňou na spravodajské vozidlo. Muž tvrdí, že všetko je vymyslené. Redaktorke vraj vulgárne nenadával a nestrieľal po nej, ale údajne po zveri. Hovorí, že plašil zbraňou potkanov. „Myslím si, že je to možno nejaká snaha vyviniť sa. Jednoznačne poviem, že to nie je pravda. Nemám pocit, že vyzerám ako potkan," konštatovala Kristína Kövešová.

Súd by mal rozhodnúť 20. júla. Muž môže za nebezpečné vyhrážanie prísť až o tri roky slobody.

Na súde nakrúcal reportér Roman Ruttkay.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trnava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.