Zlá správa pre milovníkov umenia. Zrušili bezplatný vstup do múzeí a galérií

Domino
Zdroj: TASR

Platil prvú nedeľu v mesiaci.

Bezplatný vstup do múzeí a galérií v zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry každú prvú nedeľu v mesiaci sa ruší. Rozhodol o tom rezort v súvislosti s ekonomickým dosahom pandémie nového koronavírusu.

Týka sa to aj všetkých 18 špecializovaných múzeí Slovenského národného múzea, ktoré od 6. do 12. mája postupne znovuotvorili pre verejnosť svoje výstavy, expozície a postupne aj vonkajšie areály.

"Veľmi nás teší návrat návštevníkov. Návrat do predkoronavírusových čísel návštevnosti a s tým spojenej finančnej stabilizácii však bude aj pre Slovenské národné múzeum dlhý a náročný. Z našej strany robíme všetko pre to, aby sme pre návštevníkov, rodiny s deťmi, seniorov a aj zahraničných turistov v našich múzeách po Slovensku neustále pripravovali čo najzaujímavejší program. Samozrejmosťou je aj hľadanie stále nových ciest na jeho promovanie vrátane využívania on-line priestoru," povedal generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

Pri návšteve múzeí a galérií je naďalej nevyhnutné dodržiavať bezpečnostné a hygienické predpisy. Vstup do objektov múzeí je možný len s respiračnou ochranou tváre, v skupine maximálne piatich osôb.

Návštevníci si povinne dezinfikujú ruky prostriedkom umiestneným pri vstupe do každého múzea a rovnako tu absolvujú meranie telesnej teploty.

Skupinové prehliadky, lektoráty a hromadné podujatia sú v súčasnosti celkovo na Slovensku, to znamená vrátane múzeí, povolené pre maximálne 100 ľudí.

Spôsob prehliadky sa riadi internými pokynmi každého zo špecializovaných múzeí SNM.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Galéria

Dôležité udalosti