Slovenské jaskyne sa otvoria v polke júna

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Počet ľudí na vstup do jaskyne môže byť znížený oproti bežnému stavu.

Trinásť sprístupnených jaskýň sa otvorí 16. júna. Jaskyne boli zatvorené niekoľko mesiacov z dôvodu šírenia nového koronavírusu. Štátna ochrana prírody SR o tom informovala na svojej webovej stránke.

Správa slovenských jaskýň pripravila plán a podmienky znovuotvorenia jaskýň. Budú otvorené v štandardných časoch ako počas sezóny, uvádza ŠOP.

Návštevníci by mali sledovať aktuálne informácie umiestnené priamo pri jaskyniach. Počet ľudí na vstup do jaskyne môže byť znížený oproti bežnému stavu, upozorňuje ŠOP. "Správca jaskyne prispôsobí počet vstupov aktuálnej situácii na prevádzke," podotkli ochranári.

Povinné budú taktiež rúška, dezinfikovanie rúk aj dodržiavanie predpísaného odstupu od ostatných neznámych osôb. ŠOP pripomína, že osoby, ktoré sa necítia zdravotne v poriadku, by mali návštevu jaskyne odložiť.

"Pracovníci jednotlivých prevádzok jaskýň sú pripravení pomôcť návštevníkom v prípade nejasností a je potrebné rešpektovať ich pokyny. Dodržiavaním pravidiel chránite samých seba a aj návštevníkov okolo vás," hovoria ochranári.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Otvorenie

Dôležité udalosti