V Bratislave sa konal protivládny protest, zišlo sa niekoľko stoviek ľudí

Ilustračná foto.
Zdroj: TV Markíza

Vyjadrili nespokojnosť s trvajúcimi opatreniami proti šíreniu koronavírusu.

Do Bratislavy prišli svoj nesúhlas s vládou Igora Matoviča vyjadriť ľudia z celého Slovenska. Informácie o počte zúčastnených sa líšia, od 400 do viac ako 1500 účastníkov. Na Námestí slobody protestovali proti opatreniam, ktoré kabinet prijal v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Rečníci upozorňovali na ekonomické dopady vládnych opatrení a na neodôvodnené pretrvávanie núdzového stavu.

"Žiadna iná krajina nemá také nadrozmerné opatrenia (napr. štátna karanténa) ako naša vzhľadom na počet obetí a nakazených. Dôvod na pretrvávanie núdzového stavu v našej krajine už dlhodobo neexistuje," uvádzajú organizátori v popise udalosti, ktorú promovali na Facebooku.

Zároveň dodali, že malo ísť o apolitický protest a organizujú ho radoví občania. "Povolené budú len vlajky Slovenska a transparenty, ktoré nebudú propagovať žiadne politické strany," spresňujú v popise.

Demonštranti sa počas protestu presunuli aj pred Prezidentský palác, kde Zuzane Čaputovej vyčítali nečinnosť. Organizátori boli upozornení na zákaz hromadných podujatí nad 100 ľudí. Prípadnú pokutu za porušenie tohto nariadenia bude riešiť Úrad verejného zdravotníctva.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Veronika Slamková uviedla, že počas protestu k žiadnym mimoriadnym udalostiam neprišlo. "Nezaznamenali sme prípady narušenia verejného poriadku, prítomní policajti nemuseli zasahovať," informovala.

Pozrite si, ako to na proteste vyzeralo:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti