Nešťastie v Komárne: Muž v noci spadol do Váhu a odvtedy ho nevedia nájsť

Ilustračná foto.
Zdroj: TV Markíza

Incident sa stal v prístave športového klubu, kam Attila prišiel za priateľmi.

Nešťastnou náhodou spadol do Váhu a odvtedy ho nikto nevidel. Hasiči a policajti od noci pátrajú po nezvestnom 56-ročnom mužovi zo Štúrova. Na pomoc si zavolali aj potápačov.

Prístav v Komárne, kde došlo k incidentu, slúži len pre členov športového klubu. Tí si ale môžu pozvať kamarátov, a tak to Attila, ktorý členom nie je, využil.

"Mám informácie, že prišiel poobede a oni tu prespávali v lodi. Je to možné, je to normálne. Sú to kajutové lode, tam sa prespať dá," približuje predseda klubu Tibor Barta.

Nezvestný muž chcel ísť údajne krátko po druhej hodine v noci na toaletu. To, ako kráča po móle, zachytila bezpečnostná kamera.

Podľa Bartu začali muža zachraňovať hneď, ako spadol, no bez úspechu. Keďže ho nevedeli nájsť, polícii nahlásili, že je nezvestný.

"Jednotka bola vyslaná k technickému zásahu ešte v noci o pol tretej. Keďže išlo o osobu, ktorá spadla do vody, zobrali so sebou aj hliníkový čln," uviedol Norbert Ferenczi, veliteľ zásahu z HaZZ Komárno.

Hasiči naďalej prehľadávajú Váh a na pomoc zavolali aj potápačov z Bratislavy. To, že pátranie po nezvestnom 56-ročnom Attelovi bude naďalej pokračovať, potvrdila aj hovorkyňa nitrianskej krajskej polície Renáta Čuháková.

Viac sa dozviete v reportáži Mareka Šilhavíka:

Záznam Televíznych novín nájdete aj v našom bezplatnom archíve na Markíza Plus.

KOMÁRNO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komárno

Dôležité udalosti