Deti si užívali netradičnú sánkovačku v júni. V Jasnej takto využili nezakrytý sneh

Deti sa zabávali na snehu, rodičia sa v tričkách a kraťasoch opaľovali.

To tu asi ešte nebolo. Na Liptove sa môžete z kúpaliska vybrať rovno na sánkovačku. Cez víkend sa na snehu v Jasnej vyšantili desiatky detí, kým rodičia sa v tričkách a kraťasoch sediac na zelenej lúke opaľovali.

Deťom stačilo iba pár sekúnd jazdy na veľkú radosť. Páčilo sa im, že sánkovať alebo bobovať sa môžu aj v júni počas teplejších dní. Chválou nešetrili ani rodičia.

Jana Kňavová z lyžiarskeho strediska Jasná vysvetľuje, že v stredisku sa len rozhodli využiť časť nezakrytého uskladneného snehu na takýto účel.

Pred dvoma mesiacmi ratraky nazhŕňali asi 13-tisíc kubíkov snehu. Napustili ho vodou, prikryli izolačnými fóliami a vytvorili takzvanú snehovú depóniu. Pred budúcou zimou z nej mala zostať viac viac ako polovica.

"Kopa by mala byť taká, aby pokryla minimálne to dojazdové územie dvoch zjazdoviek a možno vrchol Bielej púte, takže výrazne by mala pomôcť v nakopnutí sezóny," hovoril v tom čase riaditeľ strediska Matej Hulej.

Nečakane však nakopla už letnú sezónu. Bola to prvá akcia z radu ďalších možností. No a kto si chce užiť mini letnú sánkovačku sa asi bude musieť poponáhľať. "Táto sánkarska dráha bude k dispozícii až do je roztopenia," dodala Kňavová.

Viac sa dozviete v reportáži Mária Kermieta.


JASNÁ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jasná

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.