Za topenie šteniat si bývalí mestskí policajti vypočuli definitívny rozsudok

17_poziar_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Dostali niekoľkomesačné podmienky.

Je to definitívne. Mestského policajta a policajtku z Holíča v utorok (9. 6.) trnavský krajský súd právoplatne odsúdil. Dvojica, dnes už bývalých policajtov, mala krutým spôsobom usmrtiť niekoľkotýždňové šteňatá.

Policajti boli v službe a päť sedemtýždňových šteniat mali utopiť v žumpe za Holíčom. Prepchali ich cez ťažký betónový poklop. „Niekoľko minút kvílili, snažili sa udržať nad hladinou až napokon pod ňu klesli a utopili sa," opísala prípad zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová.

Veliteľkou hliadky bola podľa súdu žena. Pri žumpe ich videli okoloidúci ľudia. Keď z miesta policajti odišli, išli sa tam pozrieť. Videli tam nejaké šteňatá, chceli ich vytiahnuť, ale už boli mŕtve. „Je omnoho viac humánnejších spôsobov. V prvom rade je potrebné zviera umiestniť, postarať sa oň. Usmrtiť ich môže len veterinár legálnym spôsobom," tvrdí Roland Anton zo Slobody zvierat.

Zdroj: TV Markíza

Skalický súd oboch odsúdil vlani v septembri za týranie zvierat spolupáchateľstvom. Dostali 16-mesačný trest s podmienečným odkladom na dva roky. Obom sa zdal trest prísny, a tak sa odvolali. Žena chcela byť spod obžaloby oslobodená, ale súd jej to v utorok zamietol. Bývalému policajtovi znížil odklad z dvoch rokov na osemnásť mesiacov. Ani jeden z nich na súd neprišiel.

„Môžem za odsúdeného povedať len toľko, že rozhodnutie odvolacieho súdu rešpektujeme," povedal právny zástupca odsúdeného expolicajta Milan Trylč.

Za skántrenie zvierat majú tiež dva roky zákaz vykonávať verejnú funkciu. „Považujeme tento trest, ktorý spočíva najmä vo výkone tejto činnosti, za ťažkú sankciu, pretože môže odradiť prípadne iných páchateľov od takejto činnosti," dodala zvieracia ombudsmanka

Zábery v reportáži Romana Ruttkay nie sú vhodné pre slabé povahy a maloletých.


TRNAVA/TV Markíza, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Holíč

Dôležité udalosti