Muž obvinený z vraždy ženy († 48) v Bojniciach sa cíti nevinný. Usvedčiť ho majú stopy DNA

Podľa informácií TV Markíza obžalovaný chcel na súde vyhlásiť, že je vinný, no nakoniec si to rozmyslel.

Vinia ho z vraždy, no on všetko popiera. Pred súd sa v utorok postavil Peter, ktorý podľa polície zavraždil 46-ročnú ženu. Obžalovaného eskortovali na pojednávanie z väzby.

O život mal pripraviť ženu, ktorú našli vlani v apríli v dome v Bojniciach. Ležala v kúpeľni a cez tvár mala prehodený uterák.

Prípad bol od začiatku zamotaný. Policajti pôvodne pracovali s verziou, že žena si na život siahla sama. No neskôr sa to zmenilo. Krajský vyšetrovateľ z Trenčína vzniesol obvinenie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy voči 28-ročnému mužovi.

Chceli ho vidieť za mrežami, no okresný sudca rozhodol, že vyšetrovaný bude na slobode.

„Vzhľadom na to, že uznesenie sudcu pre prípravné konanie považujeme za nezákonné, sme podali voči tomuto uzneseniu sťažnosť," uviedol vtedy Marián Sipavý, hovorca krajskej prokuratúry Trenčín. Krajský súd Petra napokon poslal do väzby. Celý čas však tvrdil, že s vraždou nemá nič spoločné. Podľa polície ho usvedčujú DNA stopy, ktoré sa našli na tele aj veciach nebohej.

Podľa informácií TV Markíza obžalovaný chcel na súde vyhlásiť, že je vinný, no nakoniec si to rozmyslel. V dome, v ktorom nebohá žena žila v prenájme, žil aj on. Niektoré priestory mali spoločné. Preto vraj jeho DNA objavili aj na jej veciach.

DNA obvineného sa našla aj pod nechtami pravej ruky nebohej. Peter sa na súde bránil tým, že s nebohou ženou používali rovnakú drôtenku na umývanie riadu.

„Sú tam nejaké dôkazy, ktoré naznačujú, že by sa mohol toho skutku dopustiť, ale v rámci toho jeho vyjadrenia je zrejmé, že sa cíti byť stále nevinný. Ani tie dôkazy nie sú také úplné, že by jednoznačne usvedčovali môjho klienta," myslí si Jozef Podoba, obhajca obžalovaného. Sudkyňa pojednávanie odročila. Vypovedať budú ďalší svedkovia.


TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.