Zlodej, ktorého Milan Kňažko postrelil, je na slobode! Herec o tom nevedel

Pavel Novotný - lupič z vily Milana Kňažka.
Zdroj: TV Markíza

Recidivista Pavel Novotný má na tele monitorovací náramok a musí dodržiavať prísne pravidlá.

Muž, ktorého Milan Kňažko pri vlámaní do jeho vily postrelil, už opustil brány väznice. Pavel Novotný však úplne slobodný nie je. Muž si mal pritom pôvodne odsedieť trest päť rokov a štyri mesiace.

Trest za krádež v dome bývalého ministra si odpykával v Justičnom paláci. Na slobodu sa dostal po tom, čo návrh na prepustenie podal priamo riaditeľ bratislavskej väznice. Také jednoduché to však Novotný nemá.

"O návrhu riaditeľa rozhodol Okresný súd Bratislava 1 tak, že osoba P. N. bola podmienečne prepustená z výkonu trestu odňatia slobody, pričom súd určil skúšobnú dobu v trvaní štyri roky, nariadil probačný dohľad v trvaní tri roky a nariadil kontrolu technickými prostriedkami na určenie polohy kontrolovanej osoby," povedal pre TV Markíza hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Prísne podmienky

To znamená, že Pavel Novotný musí štyri roky sekať dobrotu, raz za tri mesiace sa hlásiť na okresnom súde u probačného úradníka, no a o zloženie náramku môže požiadať už na budúci mesiac. Zároveň má zákaz vycestovať do zahraničia a povinnosť zamestnať sa v skúšobnej dobe alebo sa o prácu uchádzať.

Milan Kňažko o prepustení recidivistu nevedel, bol prekvapený. "Myslím si, že recidivista, ktorý to urobil dvanásty alebo trinástykrát mal dostať podstatne vyšší trest. Samozrejme, zostalo nevyriešené to najdôležitejšie ešte pre mňa, kto ho poslal," povedal herec pre televíziu Markíza.

Zdroj: TV Markíza

Za zranenie poďakoval

Pavel Novotný sa vlámal do vily Milana Kňažka ešte v januári 2017. Herec ho na úteku postrelil. Najskôr bol vo väzenskej nemocnici, museli ho operovať a niekoľko mesiacov chodil pomocou paličky. Pôvodne dostal trojročný trest. Sudca vtedy prijal ako poľahčujúcu okolnosť jeho priznanie a ľútosť, čo Kňažka rozhnevalo.

Nakoniec všetko zvrátil najvyšší súd na podnet vtedajšej ministerky Lucie Žitňanskej. Novotný dostal trest päť rokov a štyri mesiace. Recidivista už nekríva. Za zranenie sa dokonca hercovi poďakoval.

„Myslím si, že som konal správne. Napriek všetkému som rád, že som mieril na nohy. To, že som trafil tepnu, je jeho smola a moje šťastie, lebo inak bolo by o ďalší nevyjasnený prípad viac. Takže konal by som tak znovu nepochybne," povedal nám v minulosti Kňažko.


 

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Recidivista

Dôležité udalosti