Študenti našli spôsob, ako podvádzať. Pomáha im Ďuri Traktorista

Ťahák.
Ťahák. Zdroj: TV Markíza

Študenti odfotili príklad, poslali ho na FB a o chvíľu ho tam našli vypočítaný.

Aj vynaliezavosť študentov má svoje hranice. Volá sa to podvod. Na Facebooku sa vytvorila skupina, ktorá si má na skúške z matematiky odfotiť do mobilu príklad a priateľ na telefóne obratom pošle riešenie. Práve dnes mala byť takáto skúška na materiálovotechnologickej fakulte v Trnave.

Zdroj: TV Markíza

Mobilom odfotíte príklad a o pár minút vám príde vypočítaný. Nemožné? Autor tejto ponuky dokonca upozorňuje na úskalia s ktorými sa pri tom stretáva. A jeho existenciu nám potvrdili aj viacerí študenti.

Išli sme rovno za dekanom fakulty. Na kameru hovoriť nechcel, no mimo záznam nám tieto informácie potvrdil. Niektorí študenti takto pri písomkách podvádzali.

Ako to celé fungovalo? Kľúčovou postavou je človek s prezývkou Ďuri Traktorista, ktorý študentov na sociálnej sieti rozdelil do skrytých skupín podľa termínu skúšky. Keď prišla písomka, študenti si zadanie cvakli na mobil a poslali ho Ďurimu. O chvíľu našli na stránke tajnej skupiny už vypočítaný príklad.

Na internete nie je žiadnym tajomstvom, že medzi vysokoškolákmi fičí aj špionážna technika. Mikroslúchadlá a mikrofóny, ktoré skoro nevidieť a klasický ťahák pri príprave ktorého sa na študenta aj čo to nalepilo, odchádza do histórie.

Čo ma v minulosti prekvapilo, tak to bol ťahák napísaný na liste kvetu, ktorý bol v okne.


TRNAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti