Bývalá štátna tajomníčka bola dnes na NAKA. Nakoniec nevypovedala

DSC_0366.JPG
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Monika Jankovská je za mrežami už tri mesiace.

Bývalú štátnu tajomníčku previezli z leopoldovskej väznice do Nitry krátko pred 8.00 h. Výsluch mala naplánovaný na 9.30 h. Monika Jankovská čelí obvineniam z prijímania úplatku a podplácania. Naposledy, keď za ňou boli vyšetrovatelia NAKA priamo vo väzbe, odmietla vypovedať.

Podľa Denníka N sa zlomila a chcela priznať komunikáciu s Kočnerom cez aplikáciu Threema aj zasahovanie do kauzy zmenky. Nie je jasné, či sa priznala aj za prijatie úplatku od Kočnera, ako naznačuje Threema. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, píše Denník N.

Vyšetrovateľom poslala list, že chce spolupracovať a vypovedať. Dnes sa to ale nestalo. Advokáti ostatných obvinených odišli z NAKA po približne pol hodine. Vraj si len študovala so svojím obhajcom spis.

Dozorová prokurátorka jej nedávno zmiernila právnu kvalifikáciu po tom, čo Jankovská podala sťažnosť voči obvineniu.

Odmietala, že by Kočnera poznala

Jankovská sa vzdala funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti ešte vlani v septembri po tom, čo sa objavili informácie o jej komunikácii s Marianom Kočnerom. Na tlačovej konferencii poprela, že by sa s ním poznala, či s ním nejakým spôsobom komunikovala. Potom sa však objavili ich správy. Vymenili si ich tisíce cez aplikáciu Threema.

Písali si o množstve káuz a medzi správami sa objavili aj také, ktoré sa týkali kauzy televíznych zmeniek. A to najmä civilného procesu. Jankovská mala ovplyvňovať sudkyňu Zuzanu Maruniakovú a do procesu zapojiť aj ďalšiu sudkyňu Denisu Cvikovú, ktorá mala Maruniakovej v kauze pomáhať.

Jankovská sa len začiatkom júna vzdala funkcie sudkyne. Žiadosť adresovala prezidentke Zuzane Čaputovej.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

 

NITRA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti