Po malých kinách otvoria aj multiplexy. Zisťovali sme, kedy ich budete môcť navštíviť

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Diváci by mali sedieť šachovnicovo s rúškami.

Po vyše troch mesiacoch otvorí svoje kinosály jedna z najväčších sieti na Slovensku. Konzílium odborníkov povolilo otvorenie kín po situácii, ktorá vznikla v súvislosti s koronavírusom, už 3. júna.

Niektoré malé kiná po tomto dátume začali premietať, multiplexy využili tento čas na prípravu a zabezpečenie čo najvyšších hygienických štandardov. V kinách už neplatí povinné šachovnicové sedenie, je to vo forme odporúčania, ale kiná to budú rešpektovať. Stále platí, že návštevníci musia mať nasadené rúško.

Diváci si od štvrtka (18. 6.) budú môcť pozrieť pozrieť filmy prevádzok Cinemax v obchodných domoch v Banskej Bystrici, Bratislave, Dunajskej Strede, Košiciach, Martine, Nitre, Poprade, Prešove, Skalici, Trenčíne, Trnave a Žiline.

O týždeň neskôr - 25. júna otvorí svoje brány aj sieť kín Cinema City, ktorá má tri veľké sály v Bratislave.

"Mnohí majú obavu z toho, že v zatvorenom priestore kinosály sa nebudú cítiť bezpečne, avšak tie naše sú vybavené vzduchotechnikou na princípe vonkajšej cirkulácie vzduchu, takže dnu prúdi čerstvý vzduch zvonku a vzduch z priestorov kina ide von," vysvetlil marketingový manažér prvej spomínanej siete kín Robert Kubička.

„Už sa všetci tešíme, keď otvoríme kiná a budeme mať opäť možnosť vidieť filmové novinky na veľkom plátne, ktoré doplníme dokonalým filmovým zážitkom vrátane pohodlných sedačiek a čerstvého popcornu," hovorí Barbara Nagyová zo spoločnosti.

Po každom premietaní budú sály dezinfikovať. Samozrejmosťou sú bezkontaktné dispenzory s dezinfekčným roztokom, rúška alebo ochranné štíty pre personál kina. K dispozícii budú aj bezkontaktné teplomery. Pravidelne budú dezinfikovať aj priestory všetkých hygienických zariadení. Návštevníci kín však nebudú môcť používať sušiče rúk, ale len papierové utierky.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti