Bývalý vyšetrovateľ zhodnotil zásah policajtov vo Vrútkach

shutterstock_396432583.jpg
Zdroj: TV Markíza

Policajný prezident Milan Lučanský rýchlosť zásahu ocenil.

Zábery zo zásahu policajtov vo Vrútkach, pri ktorom eliminovali útočníka s nožom, vyvolal zmiešané reakcie. Video sme ukázali aj bývalému vyšetrovateľovi Matejovi Snopkovi, ktorý hovorí, že hodnotiť postup policajtov je komplikované, keďže tí mali na rozhodnutia iba zlomky sekundy.

„Podľa mňa oni urobili to najlepšie, čo vedeli. Výsledok je smutný, avšak tento vrah už tým pádom nemohol pokračovať vo svojom vyčíňaní. Ochránili životy ľudí aj tie svoje," uviedol Snopko.

Policajný prezident Milan Lučanský rýchlosť zásahu ocenil. Policajti boli na mieste činu do 5 minút a zákrok vykonali do 9 minút, čo považuje za veľký úspech.

Bývalý kriminalista si myslí, že nemali na výber a nemohli tak šetriť život páchateľa, ktorý ich so zbraňou aktívne napádal. Celkovo tak hodnotí zásah pozitívne a policajti sa zachovali dobre.

Dodal však, že polícia by sa z tohto prípadu mala poučiť.

„Apelujem na vedenie polície, nech nakúpia a naučia ľudí pracovať s nesmrtiacimi zbraňami, to sú peny, siete a podobne, lebo vtedy by aj ten páchateľ prežil," dodal bývalý vyšetrovateľ.


 

VRÚTKY/kc, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vrútky

Dôležité udalosti