Tínedžer poslal bývalej učiteľke výhražné maily, hrozil jej vyhlásením "vojny"

chart show jedlo_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Shutterstock.com

Mladíkovi hrozí trest odňatia slobody od šiestich mesiacoch až na tri roky.

Na jednej z bratislavských základných škôl dostala v nedeľu (7. 6) a utorok (9. 6.) učiteľka výhražné maily od bývalého žiaka, ktorý má iba 15 rokov.

Ako informovala Veronika Martiniaková z bratislavského krajského policajného riaditeľstva obsahom zastrašujúcich správ mali byť vyhrážky "o vyhlásení vojny všetkým učiteľom", ktoré mali byť odpoveďou na prísny pedagogický prístup učiteľky. Učiteľka sa obávala o život a zdravie a podala na tínedžera trestné oznámenie.

Policajti na základe získaných informácií a za použitia informačno-technických prostriedkov mladíka vypátrali za krátky čas. Urobili u neho domovú prehliadku a zobrali mu mobil zn. Apple iPhone 11. Z neho mal tínedžer Martin posielať bývalej učiteľke spomínané správy.

Policajti mladíka okamžite zadržali a vyšetrovateľ ho už aj obvinil z prečin násilia proti skupine obyvateľov a poukazom na osobný motív.

Za takéto konanie hrozí trest od šestich mesiacov až tri roky. Nakoľko je mladistvý, trest mu môže sudca znížiť na polovicu. Stíhajú ho na slobode. „Tento prípad by mal byť varovaním pre všetkých, ktorí by chceli podobným spôsobom zastrašovať učiteľov a ostatných pedagogických zamestnancov škôl," dodala Martiniaková.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti