Ženy na severovýchode Slovenska zaskočilo, že prišli o prácu. Zmluvy vraj nepredĺžili výlučne Rómkam

17 HO ZAHR Schengen obnovenie.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kým ženy hovoria o diskriminácii, majiteľ má na to iné vysvetlenie.

Po roku im nepredĺžili pracovné zmluvy a prišli o prácu. Ženy na severovýchode Slovenska to zaskočilo. Tvrdia, že je to diskriminácia, pretože zmluvy vraj nepredĺžili výlučne Rómkam.

Papiere s ukončením pracovnej zmluvy dostali v uplynulých dňoch. Počas jedného mesiaca vraj prepustili 15 Rómok. Ostalo ich len šesť, z toho dve sú upratovačky.

Nemecká spoločnosť zameraná na šitie špeciálnych baliacich riešení s textilným vnútrajškom vo Svidníku pôsobí od vlaňajška.

Je slabou náplasťou na odevnú spoločnosť ICA s talianskym majiteľom. Ten výrobu pánskej konfekcie minulý rok presunul na Balkán a všetkých zamestnancov prepustil.

Nemecký majiteľ nám v telefonickom vyjadrení prostredníctvom svojich kolegov povedal, že nikoho nediskriminujú a konali výlučne v zmysle slovenských zákonov.

O tom, či je za nepredĺžením pracovných zmlúv niektorých zamestnankýň nebodaj pokles výroby, majiteľ spoločnosti nehovoril. Povedal len, že hodnotia výlučne výkon jednotlivých zamestnancov.

Šičky, ktorým nepredĺžili zmluvy, sa s tým nechcú zmieriť. Obrátiť sa chcú nielen na rómskeho poslanca NR SR, ale aj na vládnu splnomocnenkyňu pre rómske komunity.

Viac v reportáži Pavla Siváka.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme PO

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.