Gastrolístky alebo peniaze? Koalícia sa zrejme dohodla na definitívnom riešení

aplikacia_tvnoviny.mp4
Zdroj: TVNOVINY.sk

Čoskoro by sa mal tento materiál objaviť aj na vláde.

Gastrolístky alebo hotovosť? Dlhoročný spor, ktorý pred niekoľkými týždňami opäť ožil, keďže vláda chce tento systém zmeniť.

„Zamestnancom umožníme vybrať si medzi gastrolístkami a finančným príspevkom na stravu," píše sa vo vládnom programe.

V realite však nebude výber na zamestnancovi ale na zamestnávateľovi. Informujú o tom Hospodárskej noviny. Vraj sa tak dohodli lídri koaličných strán.

„Prevažná časť firiem a reštaurácií v čase koronakrízy nie je v stave platiť vysoké poplatky emitentov poukážok," vysvetľuje pre portál Martin Hošták, tajomník Republikovej únie zamestnancov.

Vyzerá to tak, že vláda zmenila názor aj pre kritiku, ktorá sa zosypala na jej hlavu, keď uviedla, že vyberať by si mali zamestnanci.

Podľa zamestnávateľov by to totiž prinieslo zvýšenú byrokraciu a náklady. Vo firme by tak mohli vzniknúť až tri rôzne formy poskytovania benefitu, a to papierová, elektronická a hotovostná, čo považujú za najhoršie možné riešenie.

„Viac ako milión zamestnancov, ktorí dostávajú príspevok vo forme stravných lístkov, si bude môcť povedať teoreticky aj viackrát za rok, že chce hotovosť alebo prípadne sa následne vrátiť späť k lístkom," upozornila Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Gastrolístky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.