Najvyšší kontrolný úrad začal kontrolu Správy štátnych hmotných rezerv

Najvyšší kontrolný úrad
Najvyšší kontrolný úrad Zdroj: TASR

Zameria sa napríklad na nastavenie procesov pred a počas núdzového stavu.

Najvyšší kontrolný úrad začal kontrolu Správy štátnych hmotných rezerv. Tá by sa mala zamerať na posúdenie nastavených procesov pred a počas núdzového stavu a zhodnotenie pripravenosti pohotovostných zásob v čase vzniku mimoriadnej situácie a núdzového stavu.

Najvyšší kontrolný úrad na základe rizikovej analýzy zaradil kontrolu Správy štátnych hmotných rezerv do tohtoročného plánu už v závere minulého roka a jej opodstatnenosť podľa poradcu pre komunikáciu a médiá Igora Rabatina zvýraznila mimoriadna situácia spojená s ochorením COVID-19.

V tejto súvislosti sa predseda Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf stretol s predsedom Najvyššieho kontrolného úradu Karolom Mitríkom.

Podľa Rudolfa by mala kontrola poskytnúť nezávislý obraz o stave a fungovaní inštitúcie v krízových situáciách a poskytnúť východiská pre zmeny do budúcnosti.

O celkovej zmene koncepcie Správy štátnych hmotných rezerv hovoril koncom apríla minister hospodárstva Richard Sulík. Hlavný problém podľa ministra je, že štátne hmotné rezervy sú samostatný úrad, ktorý je v čase mimo krízy zbytočný, no v krízových situáciách má jeho súčasná podoba nedostatky. Sulík chce návrh novej koncepcie predložiť po porade s odborníkmi na rokovanie vlády.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kontrola

Dôležité udalosti