Syna podnikateľa spájaného s podsvetím odsúdili. Za mrežami však Ježko ml. nie je

Ilustračná snímka
Zdroj: TV Markíza

Daniel Kušmirek alias Ježko mladší dostal za drogy a nedovolené ozbrojovanie podmienku.

Syn podnikateľa spod Tatier, ktorého spájajú s podsvetím, pozná svoj trest! Daniel Kušmirek alias Ježko mladší však za mrežami nesedí. Za drogy a nelegálne držanú zbraň dostal len podmienku. Jeho priateľka, ktorú zadržali spolu s ním, však dostala oveľa prísnejší trest.

Daniela Kušmireka zadržali policajti Národnej kriminálnej agentúry pri obci Hubová ešte v novembri 2018. V aute, ktoré bolo napísané na firmu jeho otca, mal okrem 19-ročnej Alexandry aj drogy. "Zaistili plastovú striekačku s obsahom metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť šesť dávok drog. Tiež vrecúško s obsahom metamfetamínu minimálne na 38 dávok drog," povedala nám vtedy hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Obvinenia z drog aj nedovoleného ozbrojovania

Ježka mladšieho aj Alexandru obvinili z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných látok. Pred sudcu sa nakoniec postavili traja. Zadržali totiž aj Alexandrinho otca. "My sme boli na romantický výlet, to je všetko, čo vám poviem," uviedla nám vtedy Alexandra.

Okrem drog mal Ježko mladší v aute aj zbraň - taser, ktorá je na Slovensku zakázaná od roku 2010 a používajú ju len ozbrojené zložky. A tak mu pribudlo aj ďalšie obvinenie z nedovoleného ozbrojovania. Vo väzbe bol päť mesiacov. Von sa dostal s náramkom a zaručila sa za neho jeho mama.

Zdroj: Polícia SR

Vyviazol s podmienkou

Súd už definitívne rozhodol o jeho vine. Prokurátor ani on sa voči rozsudku neodvolali, a preto je právoplatný. "Okresný súd Spišská Nová Ves mu uložil úhrnný trest odňatia slobody v trvaní troch rokov. Výkon trestu podmienečne odkladá a zároveň ukladá probačný dohľad nad jeho správaním v skúšobnej dobe. Ustanovil skúšobnú dobu v trvaní troch rokov," potvrdila nám hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová.

Znamená to, že tri roky musí sekať dobrotu. Zhabali mu veci a okrem toho má zakázané užívať drogy. Či je čistý, kontroluje práve probačný úradník. Ten stanoví časové intervaly stretnutí. No môže to byť aj inak.

"Musí si nastaviť aj režim námatkových kontrol, aby bolo jasné, že neužíva takéto látky. Ak má podozrenie, že je pod vplyvom, môže nariadiť aj to, aby sa podrobil vyšetreniu. Ten probačný potom podáva správy sudcovi," spresnila Lucia Kurilovská, odborníčka na trestné právo. Podmienky podľa rodiny Ježko mladší dodržiava. Ak ich poruší, môžu ho poslať do väzenia.

Oveľa horšie skončila priateľka Ježka mladšieho - Alexandra. Dostala päť rokov natvrdo vo väzení s minimálnym stupňom stráženia a súd jej nariadil aj ochrannú liečbu. Jej otec dostal najprísnejší trest. Odsedieť si musí šesť rokov a osem mesiacov.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rozsudok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.