Pellegrini predstavil prvé tváre novej politickej strany. Idú s ním Saková aj Tomáš. Blahu odmietol

V bare na Floride sa za jednu noc nakazilo veľa ľudí koronavírusom
V bare na Floride sa za jednu noc nakazilo veľa ľudí koronavírusom Zdroj: TASR

Spolu s Pellegrinim odchádza zo Smeru aj desať poslancov.

S Petrom Pellegrinim odchádza zo strany Smer desať politikov. Medzi nimi sú Peter Žiga, Richard Raši, Erik Tomáš, Denisa Saková, Ľubica Laššáková, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci, Ján Ferenčák a Ján Blcháč. Pellegrini hovorí, že verí, že to nie je konečné číslo a neskôr sa pridajú ďalší. Vylúčil však Ľuboša Blahu.

Dodal, že v poslaneckom klube Smeru majú viac priateľov, ale niektorí sa pridajú až v septembri. Vtedy sa budú snažiť vytvoriť v parlamente poslanecký klub.

"Nazývam ich Pelleho jedenástka. Našli odvahu, pretože sa stávame dobrým terčom pre politických súperov a nie len zo strany koalície, ale už aj opozície. To už ale k politike patrí," vyhlásil Pellegrini.

Zároveň vyzval ďalších členov Smeru, aby sa k nim pridali. K rozhodnutiu založiť novú stranu sa Pellegrini rozhodol preto, aby ľudia vo voľbách rozhodli, kto má byť tvárou sociálnej demokracie.

Súvisiaci obsah

Pellegrini sľubuje, že nová strana bude bojovať férovo a neznížia sa k podpásovým atakom, ktoré nemajú miesto v politike 21.storočia v demokratickej krajine.

"Sociálna demokracia je potrebná. Ľudia potrebujú istoty a potrebujú stranu, ktorá bude ich hlasom v Bratislave. Ľudia chcú mať stranu, ktorá ich bude počúvať a prenášať ich potreby, aby sme mali krajšie Slovensko," vyhlásil primátor Kežmarku Ján Ferenčák.

Hlavným politickým súperom pre novú Pellegriniho stranu je vládna koalícia. Pellegrini chce poukazovať na chyby a amaterizmus vlády Igora Matoviča. Roberta Fica ako súpera neoznačil.

Erik Tomáš dodal, že necítil úprimnú snahu v strane Smer o zmenu. "Chceme ľuďom ponúknuť projekt, pri ktorom sa ľudia nebudú musieť rozhodovať v hneve, ale podľa programu," dodal poslanec.

Pellegrini avizoval, že po založení strany chcú otvoriť transparentný účet a stranu financovať zo svojich úspor. Podozrenia z možných sponzorských darov mecenášov Smeru odmieta.

Súvisiaci obsah


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti