Jozefa Majského zadržali v nemocnici v Česku

Jozef Majský na archívnej snímke.
Jozef Majský na archívnej snímke. Zdroj: TV Markíza

Zadržaný podnikateľ čaká na operačný zákrok a je strážený policajtmi.

Najvyšší súd vydal zatykač na podnikateľa Jozefa Majského. Majského už polícia zadržala v nemocnici v českom meste Šumperk, kde bol hospitalizovaný.

Majského advokát Peter Filip nám k jeho zadržaniu nevedel povedať bližšie informácie. Potvrdil, že Majský bol v nemocnici hospitalizovaný od štvrtka minulého týždňa a pacientom zariadenia je dlhodobo. O jeho hospitalizácii Filip informoval súd v pondelok.

Informáciu o zadržaní potvrdila polícia na Facebooku. "V súvislosti s Jozefom M. a blížiacim sa súdným pojednávaním začala NAKA proaktívne vykonávať operatívne previerky ohľadom jeho osoby, pričom boli zistené informácie o jeho hospitalizácii v Českej republike. Odbor cieľového pátrania Prezídia PZ kontaktoval svojich českých kolegov v rámci medzinárodnej spolupráce ENFAST.

Na základe európskeho zatýkacieho rozkazu vydaného Najvyšším súdom SR bola osoba zadržaná dnes ráno v nemocnici v ČR. Osoba momentálne čaká na operačný zákrok a je strážená príslušníkmi českej polície. O jej vydaní na Slovensko budú rozhodovať mieste orgány."

Najvyšší súd (NS SR) vytýčil nové pojednávanie s Jozefom Majským v kauze podvodu na nebankové subjekty BMG Invest a Horizont Slovakia. Verejné zasadnutie je naplánované na 1. júla.

V marci 2019 súd trestné stíhanie prerušil, pretože obžalovaného nebolo možné pre ťažkú chorobu postaviť pred súd. Tomuto rozhodnutiu predchádzalo pribratie štyroch znalcov v odbore zdravotníctvo a farmácia a znalecké dokazovanie s cieľom preveriť, či obžalovanému zdravotný stav dovoľuje účasť na verejnom zasadnutí.

NS SR sa mal pravidelne, každých šesť mesiacov, informovať o zdravotnom stave podnikateľa. V októbri minulého roka NS SR opäť vyzval znalcov, aby sa vyjadrili k zdravotnému stavu obžalovaného s cieľom zistiť, či dôvody prerušenia trestného stíhania naďalej trvajú alebo pominuli.

Podľa najnovších informácií sa mal Majský spoliehať aj na Mariana Kočnera. Ten zase očakával, že Majský príde svedčiť v prospech Pavla Ruska, s ktorým chcel Kočner falošnými zmenkami vytiahnuť peniaze z TV Markíza, informuje Sme.sk.

Podľa portálu to vyplýva z komunikácie Kočnera s Majského dcérou Evou cez mobilnú aplikáciu iMessage, ktorú u Kočnera zaistila polícia. Predstava, že by Majský po rokoch, počas ktorých mu pomáhal, svedčiť neprišiel, Kočnera rozčúlila.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jozef Majský

Dôležité udalosti