VIDEO: Drzý vodič unikal policajtom v Bratislave. Po náraze do stĺpa auto vzbĺklo

Predstavitelia strany Za ľudí
Predstavitelia strany Za ľudí Zdroj: Facebook/Polícia Bratislavský kraj

Nebola to pravda. Chytili ho po tom, ako narazil autom do stĺpa.

Naháňačku ako z akčného filmu zažili v stredu (17. 6.) večer bratislavskí policajti. Počas hliadkovania zbadali osobné auto značky Škoda Superb combi, ktorého vodič sa otáčal na električkovej trati na zakázanom mieste.

Muži zákona ho chceli okolo 19.20 h zastaviť, ale na ich výzvu vôbec nereagoval. Dokonca im začal unikať a podľa krajskej policajnej hovorkyne Veroniky Martiniakovej šofér bezohľadnou jazdou ohrozoval životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Vôbec nerešpektoval výstražné a zvukové znamenia polície a porušil viacero ustanovení zákona o priestupkoch.

Zdroj: Facebook/Polícia Bratislavský kraj

Policajti potom požiadali o pomoc ďalších kolegov, aby ho zastavili. „Na križovatke ulíc Prievozská a Košická vodič unikajúceho vozidla, pravdepodobne nezvládol riadenie, čelne narazil do stĺpa a auto začalo ihneď horieť," opísala hovorkyňa.

Z auta vodiča aj spolujazdca zachránili policajti a požiar uhasili. Šofér tvrdil, že sa snažil pred mužmi zákona ujsť preto, lebo má vraj zákaz viesť auto. Policajti neskôr zistili, že klamal.

Mužov odviezli po incidente záchranári do jednej z bratislavských nemocníc.

Za toto správanie hrozí vodičovi až trojročný zákaz viesť osobné motorové vozidlo i pokuta  od 150 do 800 eur.

NEREŠPEKTOVAL ANI DOPRAVNÉ ZNAČENIE DOKONCA ANI VÝZVY POLÍCIE

NEREŠPEKTOVAL ANI DOPRAVNÉ ZNAČENIE DOKONCA ANI VÝZVY POLÍCIE Bratislavskí policajti včera v čase okolo 19:20 h počas svojej hliadkovej činnosti v rámci dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky spozorovali na Ružinovskej ulici v Bratislave osobné motorové vozidlo zn. Škoda Superb combi. Vodič tohto motorového vozidla sa otočil na električkovej trati na mieste, kde je to príslušným dopravným značením zakázané. Hliadka PZ sa ho preto rozhodla predpísaným spôsobom zastaviť. Vodič však na výzvu policajtov nereagoval, začal policajtom unikať a svojou bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky. Počas unikania nerešpektoval výstražné a zvukové znamenia polície a porušil viacero ustanovení zákona o Priestupkoch: ako napríklad opakované nerešpektovanie dopravného značenia, jazda napriek červenému svetelnému signálu, prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti v obci a neuposlúchnutie výzvy policajtov. Keďže vozidlo nerešpektovalo výstražné a zvukové znamenia polície a unikalo, pričom po celý čas bezohľadnou jazdou ohrozoval ďalších účastníkov cestnej premávky hliadka PZ požiadala o súčinnosť hliadky PMJ, ktorým hlásila smer a polohu tohto vozidla. Na križovatke ulíc Prievozská a Košická však vodič unikajúceho vozidla pravdepodobne nezvládol riadenie a čelne narazil do stĺpa. V dôsledku tohto nárazu začalo motorové vozidlo horieť. Hliadka PZ okamžite vytiahla vodiča so zraneniami a spolu s jeho spolujazdcom ich odviedla do bezpečnej vzdialenosti. Na miesto sa dostavili ďalšie hliadky PMJ – čkárov. Policajti zároveň pomocou hasiacich prístrojov požiar uhasili, pričom na bezpečnosť situácie ochranu života a zdravia osôb dohliadali až do príchodu hasičských a záchranných zložiek. Prípad si na mieste následne prebrala hliadka dopravných policajtov. Vodič policajtom uviedol, že dôvodom jeho bezohľadnej jazdy mal byť zákaz činnosti viesť motorové vozidlo, avšak následnou lustráciou bolo zistené, že takýto zákaz mu nebol udelený. Na miesto sa následne dostavili všetky záchranné zložky a vodič spolu s jeho spolujazdcom boli privolanými záchranármi prevezení do jednej z bratislavských nemocníc. Za takéto konanie hrozí vodičovi zákaz činnosti viesť osobné motorové vozidlo do troch rokov a uloženie pokuty od 150 eur,- do 800 eur,-.

Uverejnil používateľ Polícia SR - Bratislavský kraj Štvrtok 18. júna 2020

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajná naháňačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.