Veľká voda v obci Pichne: Cesta sa zmenila na rieku, ktorá so sebou brala autá aj kusy asfaltu

Anthony Martial strieľa na bránku Tottenhamu.
Zdroj: TASR

Hasiči majú plné ruky práce.

Intenzívne búrky najmä na východe spôsobili v piatok lokálne povodne na menších tokoch. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) a prostredníctvom zverejneného videa upozornil na situáciu v obci Pichne v okrese Snina.

"Silné búrky boli aj inde na východe, najmä na hornom Zemplíne a Gemeri. Búrky sa vyskytli pred studeným frontom, ktorý sa aktuálne ešte len blíži od severozápadu a očakávame na ňom ďalšie búrky," uviedli meteorológovia. Tie podľa nich vznikajú už v týchto chvíľach a budú sa vyskytovať aj počas noci. SHMÚ preto vyzýva verejnosť k opatrnosti.


Pre prívalový dážď zasahujú aktuálne hasiči v obci Pichne v okrese Snina. Okrem profesionálov poskytujú technickú pomoc i dobrovoľní hasiči. Pre TASR to potvrdila Miroslava Knišová z vnútorného oddelenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

"Ide o veľké množstvo vody na ceste, takže i dobrovoľníci majú problém dostať sa do obce," priblížila s tým, že s odčerpávaním vody budú preto môcť hasiči začať až po tom, keď voda čiastočne 'opadne'. Technickú pomoc na mieste zabezpečujú profesionálni hasiči z hasičskej stanice Snina a dobrovoľné hasičské zbory z obcí Belá nad Cirochou a Papín.

„Voda brala kusy asfaltu z cesty a zámkovú dlažbu spred domov, splavila viacero áut spred domov, ľudia ich nachádzali aj stovky metrov od miesta, kde parkovali. Prúd bral lavičky, smetné koše," povedal pre portál hornyzemplin.korzar.sme.sk jeden z obyvateľov obce.


PICHNE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Povodeň

Dôležité udalosti