Kajetán Kičura sa vyjadril k zlatým tehličkám: Získal som ich z celoživotných úspor

Kajetán Kičura
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Stanovisko aj k téme dvoch bytov v Bratislave poskytol jeho obhajca Rastislav Palovič.

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) Kajetán Kičura prostredníctvom svojho obhajcu Rastislava Paloviča nám poskytol stanovisko k zaisteným zlatým tehličkám, ktoré sa našli v jeho bezpečnostnej schránke.

„Pri nákupe predmetného zlata sa jedná o zhodnotenie celoživotných úspor jeho rodiny, vrátane úspor jeho otca, pričom tento nákup sa realizoval prostredníctvom investičnej banky, cez riadnu kúpno-predajnú zmluvu, z prostriedkov nachádzajúcich sa na bankovom účte, a teda išlo o bezhotovostnú finančnú operáciu, z preukázateľne legálnych finančných prostriedkov," uviedol Palovič a na túto tému doplnil:

„Uvedená bezpečnostná schránka je vedená na meno môjho klienta, predmetná transakcia je riadne zaevidovaná, prebehla legálnym, štandardným spôsobom vylučujúcim legalizáciu príjmu z akejkoľvek protiprávnej činnosti."

Kičurov obhajca predostrel aj ďalšiu medializovanú tému, a síce dva byty s výmerou spolu viac ako sto metrov štvorcových, ktoré Kičura získal pre syna Krištofa iba za 200-tisíc eur, čo je podľa kvalifikovaných odhadov len polovica trhovej ceny.

„Aj v tomto prípade šlo o obchodnú transakciu z preukázateľne legálnych prostriedkov, pričom sa v žiadnom prípade nejedná o luxusné byty, ale o nehnuteľnosti kupované v dezolátnom stave, ktoré boli zakúpené, vzhľadom na stav bytov ako aj budovy, kde sa nachádzajú, za trhovú cenu, resp. v komparácii s cenou iných bytov v danej budove, za cenu vyššiu. Mediálne tvrdenia, že za tieto byty bolo vyplatených naraz 200-tisíc eur, nie sú pravdivé. Predmetné byty sa doposiaľ riadne splácajú v mesačných splátkach, v zmysle platnej kúpno-predajnej zmluvy," vysvetlil Palovič. 


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kajetán Kičura

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.